روایت اعتماد از برجام انتخابات

این روزنامه با بررسی عنوان گلایه های وزیر اطلاعات، می نویسد: سید محمود علوی، وزیر اطلاعات دولت حسن روحانی گله دارد؛ گله از رسانه ملی که به تعبیر او در روزهایی که باید مارش پیروزی می نواخت برای موفقیت تیم مذاکره کنندگان هسته ای مارش عزا نواخت. گله مند است از آنهایی که تیم مذاکره کننده را خائن نامیدند و این روزها در داخل اجازه نمی دهند در شرایطی که او سخت می خواندش، دولت با اعصاب آرام به فکر حل مشکلات کشور باشد.
آغاز مذاکره نفتی جدید با توتال و لوک اویل، از دیگر عنوان های روزنامه اعتماد است، در این مطلب می خوانیم: سیدمحسن قمصری، مدیر امور بین الملل شرکت نفت با اشاره به آغاز دور جدید مذاکرات با توتال فرانسه و لوک اویل روسیه اعلام کرد: تاکنون توافق مقدماتی برای فروش نفت به این دو شرکت نفتی جهان حاصل شده است. دور جدید مذاکرات شرکت ملی نفت ایران با شرکت های توتال فرانسه و لوک اویل روسیه با محور امضای قراردادهای جدید فروش نفت خام در دوران پساتحریم آغاز شده است. قمصری با تایید انجام دور جدید مذاکرات با شرکت های توتال فرانسه و لوک اویل روسیه گفت: مهم ترین محور انجام این مذاکرات فروش نفت خام بوده است. مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران با تاکید بر اینکه تاکنون مذاکرات متعددی با شرکت های بزرگ نفتی جهان برای امضای قرارداد جدید فروش نفت خام در دوران پساتحریم انجام گرفته است، اضافه کرد: روند مذاکرات نفتی با توتال و لوک اویل هم مطلوب ارزیابی می شود و توافق های مقدماتی و اولیه برای فروش نفت خام با این دو شرکت حاصل شده است.
این روزنامه با انتشار عنوان حضور مردم پای صندوق های رای از وظایف احزاب است، در گفتگو با احمد نقیب زاده نوشت: اولین کارکردهایی که برای حزب تعریف شد و حتی با عبارت دقیق تر آنچه فلسفه وجودی احزاب را توجیه می کرد و هنوز هم می کند عبارت است از برگزاری انتخابات. به همین دلیل رشد احزاب با گسترش حق رای همگام و همزمان بود. براین اساس حزب کارگزار دموکراسی است. سه وظیفه اصلی حزب عبارت است از بسیج مردم و آوردن آنها به پای صندوق های رای، تنظیم و تنسیق انتخاب شدگان برای انجام مواعیدی که هنگام انتخابات داده اند و برقراری رابطه بین انتخاب کنندگان و انتخاب شوندگان.
روزنامه اعتماد با درج عنوان بهار رابطه تهران – باکو فرا رسیده است، در گفتگو با محسن پاک آیین سفیر ایران در باکو می نویسد: روند سیاست دولت یازدهم مبنی بر تاکید بر تحکیم و توسعه روابط با همسایگان بسیار موثر واقع شد و ما در سطوح رسمی، به سرعت از دوران اعتمادسازی عبور کرده و به دنبال بهسازی روابط هستیم. احساس می کنم که اراده مسوولان دو کشور بر توسعه مناسبات قرار گرفته و طرفین به این نتیجه رسیده اند که در سایه همکاری و دوستی بهتر می توانند منافع دو کشور را تامین بکنند.در دو سال گذشته چهار بار روسای جمهور دوکشور در تهران، باکو، دائوس و آستاراخان به هم دیدار داشته اند، بیش از ٤٠ هیات عالیرتبه مبادله شده، بیش از ٢٠ سند همکاری به امضا رسیده و کمیسیون مشترک دو کشور بعد از سال ها رکود فعال شده است. مرزها امن شده و مقامات نظامی و امنیتی دو کشور به تهران و باکو سفر کرده اند و این یعنی اینکه اعتماد در سطح بالا وجود دارد.
این روزنامه همچنین در صفحه نخست عناوین “یک میلیون تومان خط فقر غذایی در ایران» ، “امضای حکم اعدام وزارت کشور عربستان حکم اعدام “شیخ نمر» را تایید کرد» ، “اعتراف دیر هنگام تونی بلر نخست وزیر سابق بریتانیا از حمله به عراق ابراز ندامت کرد و آن را موجب شکل گیری داعش دانست» و “آمادگی برای انتخابات، روسیه طرحی برای برگزاری انتخابات زود هنگام در سوریه و کناره گیری بشار اسد دارد» را منتشر کرد.
*گروه اطلاع رسانی
پژوهشم**9370**9131

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.