رفع تحریم های بانکی نویدبخش رونق اقتصادی است

به گزارش ایرنا مجید خدابخشچهارشنبه شب در پانزدهمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استانداری اردبیل افزود : مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم ها موجب کاهش ساخت و ساز و رکود بازار مصالح و مشاغل مرتبط با ساختمان شده است و به تدریج با رفع تحریم های بانکی بازگشت رونق اقتصادی به واحدهای تولیدی را شاهد خواهیم بود.
وی اظهار کرد: به منظور تامین بازار فروش سیمان اردبیل از پلیس راه خواسته می شود با بررسی مقصد بارنامه محموله های سیمان وارد شده به استان، از عرضه بی مورد سیمان سایر مناطق در استان جلوگیری شود.
ارژنگ عزیزی مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل نیز در این جلسه، گفت: این استان از نظر برگزاری جلسه های ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، رتبه پنجم و از حیث پیگیری مصوبات مربوطه رتبه چهارم را در کشور احراز کرده است.
در این جلسه مشکلات هفت واحد تولیدی و صنعتی راکد استان از جمله کارخانه های پلاستفوم، آجرسفال، آسفالت، کاشی سرامیک و کشتارگاه مرغ بررسی و به منظور فعالیت مجدد، تقسط بدهی یا تمدید فرصت بازپرداخت تسهیلات بانکی آنها تصویب شد.
به علت مشکلات مالی و کاهش تقاضای ناشی از رکود اقتصادی برخی از واحدهای تولیدی و صنعتی، تعطیل شده است.
7124/6016

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.