رسانه های هند:رهبر معظم انقلاب برگزاری انتخابات و توقف جنگ را تنها راه حل بحران سوریه می داند

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز گذشته در دیدار وزیر امور خارجه، سفرا و کارداران جمهوری اسلامی اظهار داشتند: راه حل مساله سوریه انتخابات است و برای این کار باید با قطع کمک های نظامی و مالی به معارضان، ابتدا جنگ و ناآرامی پایان یابد تا مردم در محیطی امن و آرام ،هرکس را می خواهند انتخاب کنند.
روزنامه انگلیسی زبان “تایمز آو ایندیا» با اشاره به بخشی از بیانات رهبر معظم انقلاب نوشت: رهبر عالی ایران معامله کشورهای خارجی بر سر آینده سوریه را اشتباه دانست و اعلام کرد برگزاری انتخابات تنها راه حل بحران سوریه است .
این روزنامه در ادامه اضافه کرد: آیت الله خامنه ای با رد مذاکره با آمریکا درخصوص مسائل منطقه، سیاست و اهداف آمریکا و ایران را متفاوت دانست .
روزنامه انگلیسی زبان “بیزینس استاندارد» نیز با پرداختن به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی نوشت: آیت الله خامنه ای رهبر عالی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که بهتر است مردم سوریه با شرکت درانتخابات، خود درباره سرنوشت کشورشان تصمیم بگیرند.
این روزنامه درادامه به نقل از رهبر معظم انقلاب افزود: آمریکایی ها در مذاکرات سوریه بیشتر به دنبال منافع خود هستند نه حل مسائل و می خواهند 60 تا 70 درصد خواسته های خودشان را دراین مذاکرات تحمیل کنند.
روزنامه “پایونیر» دیگر روزنامه هندی به نقل از رهبر معظم انقلاب نوشت : اینکه دولت های خارجی برای سوریه دولت انتخاب کنند اشتباه است.این یک روش خطرناک است که هیچیک از دولت ها آن را قبول نمی کنند . تنها راه حل مشکل سوریه، “انتخابات» است.
روزنامه “پایونیر» با اشاره به بخش دیگری از بیانات رهبر معظم انقلاب نوشت: کمک های نظامی و مالی کشور های عربی و آمریکا به شورشیان باید متوقف شود. این امر سبب پایان جنگ در سوریه و ایجاد یک فضای امن و صلح آمیز برای مردم سوریه برای تعیین حق سرنوشت کشورشان می شود.
*آساق*267*1600 **1488 **1446

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.