رسالت/باهنر: جریان فتنه نمی تواند در ساختارهای نظام قرار گیرد

به گزارش ایرنا، رسالت در بخشی از خبر اول خود آورده است :رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت که جریان فتنه نمی تواند در ساختارهای نظام قرار گیرد.
محمدرضا باهنر در پاسخ به این سئوال که با توجه به در پیش بودن دهمین دوره انتخابات مجلس و همچنین مجلس خبرگان، فضای سیاسی کشور و حضور جریانات مختلف را در این عرصه چه طور ارزیابی می کنید؟ گفت: در پایان سال جاری دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان به صورت همزمان برگزار می شود و دلیل آن هم این است که انتخابات در کشور ما یک مقوله جدی به شمار می رود و به همین دلیل همه مردم به این حس رسیده اند که نتیجه انتخابات در سرنوشت و زندگی شان اثر می گذارد؛ بنابراین هر انتخابی که در کشور ما اتفاق می افتد دو سه ماه قبل و بعد از آن معمولا تحت تاثیر انتخابات است .
رسالت عکس نخست خود را به کاشانی پور رییس ستاد سیزده آبان اختصاص داده که در حاشیه آن نوشته یوم الله سیزده آبان تبلور خشم ملت ایران علیه آمریکا است .
رسالت در بخشی از خبر دوم خود “آل سعود و ترکیه بازندگان بزرگ منطقه ای وین » آورده است : عربستان و ترکیه دو کشوری هستند که طی سالهای اخیر از هیچ کوششی برای ساقط کردن نظام سوریه دریغ نورزیده اند. حمایت از گروههای تکفیری تروریستی از سوی این دو کشور(به علاوه قطر) موضوعی نیست که بتوان آن را نادیده انگاشت.
در جنگ نیابتی صورت گرفته در منطقه، بازی ریاض و آنکارا در زمین غرب تراژدی غمباری را ایجاد کرده است. کشته ، زخمی و آواره شدن صدها هزار انسان بی گناه محصول این بازی وقیحانه بوده است. در چنین شرایطی برگزاری نشست وین و اعلام مواضع صریح جمهوری اسلامی ایران در خصوص تحولات سوریه، شکستی بزرگ برای غرب و بازیگران منطقه ای آن محسوب می شود. در کنار نام بازندگان غربی این معادله (آمریکا و متحدان اروپایی آن ) و رژیم صهیونیستی، نام دو کشور عربستان سعودی و ترکیه به عنوان بازندگان منطقه ای این معادله بیش از دیگران به چشم می آید.
تحلیل های صورت گرفته در این خصوص نیز موید همین مساله است.
” بان کی مون / تصمیم گیری در مورد اسد به مردم سوریه مربوط می شود ،وزیر دفاع / آماده پاسخگویی به هر نوع شرارت آمریکا هستیم ،نیلی / اوایل سال 97 شرایط اقتصادی عادی می شود ،بابک زنجانی / چرا زنگنه 8 / 5 میلیارد یورو مبلغ نفتی را وصول نمی کند» از اخبار مهم این روزنامه است .
شبد* 1528 * 1095

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.