رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه : توسعه در سایه همدلی میسر می شود

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید رضا تقوی روز شنبه در نشست شورای اداری کهگیلویه و بویراحمد افزود: همدلی، وفاق و وحدت جزو مسائل اصولی است و چنانچه در کشور خدشه دار شوند مسئولان اجرایی نمی نواتند خدمات مطلوبی به مردم ارائه دهند.
وی بیان کرد: در صورتی که ذهن مدیران اجرایی کشور مشغول مسائل حاشیه ای و غیرمهم شود به نحوه خدمات رسانی آنان به مردم لطمه وارد می شود.
تقوی اظهار کرد: مسئولان اجرایی کشور باید امور را روان سازی کرده و مسائل و مشکلات مردم را تا حد امکان برطرف کنند.
وی عنوان کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی یک نظام مردمی است و ابعاد مردمی بودن امور و مسائل در کشور اهمیت خاصی دارد.
تقوی ابراز داشت: باید مسئولان اجرایی کشور خدمات رسانی را به نحو مطلوب انجام دهند تا مردم حضور گسترده تری در تمام صحنه ها و عرصه ها داشته و ناامید نشوند زیرا ناامیدی مردم به هیچ وجه به نفع نظام و انقلاب نیست.
رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور افزود: ساماندهی انتظارها، توقعات و سلیقه های مختلف در کشور مستلزم یک مدیریت ویژه است و مدیران اجرایی موفق در این راستا توانمندی چشمگیری دارند.
تقوی گفت: هر مسئول اجرایی کشور که بر روی یک نظر و سلیقه خاص تمرکز کرده و توجهی به سایر سلیقه ها نداشته باشد نمی تواند وحدت، وفاق و همدلی ایجاد کند.
وی بیان کرد: باید زمینه و بستر به گونه ای در کشور فراهم شود که توان تمام نیروهای انسانی دارای سلیقه های مختلف مورد استفاده بهینه قرار گیرد.
تقوی اظهار کرد: وجود سلیقه های مختلف هیچ ضربه ای به رشد، پیشرفت و جهش روزافزون کشور وارد نمی کند.
وی عنوان کرد: حفظ سلیقه ها و مدیریت آنها بر روی اصول مشترک می تواند زمینه ساز رشد و توسعه همه جانبه کشور باشد.
تقوی ابراز داشت: برای رفاه حال مردم و جلوگیری از سرگردانی آنها باید خدمات در برخی از دستگاه های اجرایی کشور در یکجا متمرکز شود.
رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور افزود: مدیران اجرایی کشور مهمترین سرمایه های انسانی آن هستند و چنانچه یک مدیر بنا به هر دلیلی از چرخه خدمت خارج شود سرمایه جامعه دچار لطمه می شود.
تقوی گفت: در صورتی که یک مدیر اجرایی در کشور خدمات رسانی مطلوبی به مردم نداشته باشد در برابر شهدا مسئول است و باید پاسخگو باشد.
وی با اشاره به اینکه اداره کشور نیازمند تدبر، سعه صدر و صبوری است، بیان کرد: استکبار جهانی هرگز از دشمنی با کشور و ملت ایران دست بر نمی دارد و چنانچه دشمنان جرات و توانایی تجاوز نظامی به ایران را می داشتند لحظه ای درنگ نمی کردند.
تقوی اظهار کرد: پس از توافق هسته ای و طرح برجام لحن استکبار جهانی نسبت به ایران اسلامی بدتر و تندتر شد و دولتمردان آمریکا نیز دوباره اعلام کردند که هنوز گزینه نظامی روی میز است.
وی عنوان کرد: دولتمردان آمریکا خیال نکنند طرح برجام راه نفوذ به ایران است و دشمنان نیز این نکته مهم را به خوبی بدانند که دولت و مردم ایران با تمام وجود پشت سر مقام معظم رهبری برای مقابله جدی با توطئه های شوم استکبار جهانی حرکت می کنند.
تقوی ابراز داشت: به فرموده رهبر معظم انقلاب باید مردم و مسئولان اجرایی مراقب نفوذ دشمنان در کشور باشند.
رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور افزود: در کهگیلویه و بویراحمد مدیریت به گونه ای است که سلیقه های مختلف حفظ و بر روی اصول مشترک اتفاق نظر می شود و در استان چنین بستر و زمینه ای به نحو مطلوبی فراهم شده است.
تقوی گفت: ائمه جمعه کهگیلویه و بویراحمد بستر و شرایط را برای مدیران اجرایی این استان فراهم کنند تا بتوانند خدمات بیشتر و مطلوب تری به مردم استان ارائه دهند و ائمه جمعه بازوی توانمندی برای مسئولان باشند.
وی با اشاره به اینکه مدیران اجرایی امانتدار مردم و نظام هستند، بیان کرد: از اختیارهای شورای اداری کهگیلویه و بویراحمد برای خدمات رسانی بهتر به مردم این استان و رفع مسائل و مشکلات آنان استفاده بهینه ای شود.
استاندارکهگیلویه وبویراحمد نیر دراین نشست گفت: شتاب بخشی دراجرای پروژه ها و خدمات رسانی به مردم نباید در چنبره برخی بروکراسی های اضافی و کاهلی مدیران برای جذب اعتبار و یا تبادل موافقت نامه ها معطل بماند.
سید موسی خادمی از تخصیص شش ماهه بیش از 63درصد اعتبارات عمرانی استانی و 32درصد اعتبارات دو درصد نفت به استان خبر داد.
وی میزان اعتبارات تخصیص یافته شش ماهه استانی و دو درصد نفت را به ترتیب 450 و 180 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: مدیران باید برای جذب اعتبارات مربوطه اقدام کنند.
خادمی بابیان اینکه کندی در روند اجرای طرح های عمرانی به بهانه تخصیص نیافتن اعتبارات و یا اعلام نشدن زمان موافقت نامه ها به هیچ وجه پذیرفتنی نیست، گفت: سهل انگاری مدیران به این بهانه بدترین نوع مدیریت در انجام خدمات رسانی به مردم محسوب می شود.
جلسه شورای اداری کهگیلویه وبویراحمد امروز همچنین با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید رضا تقوی رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور برگزار شد.
استاندارکهگیلویه وبویراحمد نیز پایگاه های نماز جمعه را مایه وحدت، انسجام ،امید و نشاط و محلی برای تبیین دستاوردها و آرمان های والای نظام اسلامی و خنثی سازی توطئه ها و ترفندهای دشمنان دانست.
خادمی با اشاره به ضرورت حفظ وحدت، همدلی و تعامل مسئولان و مدیران اجرایی با ائمه جمعه ،گفت: یکی از شاخص ها و معیارهای مهم ارزیابی برای تحقق این مهم حرکت در جهت توسعه استان است.
وی با بیان اینکه مدیریت اجرایی استان همواره به نصایح و یاداوری های دلسوزانه، راهگشا و سازنده ائمه جمعه در شهرهای مختلف استان استقبال کرده بر ضرورت این مهم و ادامه همکاری ها و تعامل با آنها در جهت پیشبرد و شکوفایی کشور و این استان نیز تاکید کرد.
خادمی افزود: انتظار می رود برخی نصایح و یادآوری ها از سوی ائمه جمعه استان منجر به بی اعتمادی و کاهش امید در بین مردم نشود.
وی شرایط کنونی و مشکلات اقتصادی کشور را به دلیل تحریم های ظالمانه، کاهش محسوس قیمت نفت و برخی سوء مدیریت های گذشته یادآور شد و گفت: ائمه جمعه باید ضمن تاکید و تذکر به مدیران برای رفع مشکلات این موارد و محدودیت های اعتباری را نیز به مردم یادآوری کنند.
وی با بیان اینکه مشکلات و نیازهای این استان در ابعاد مختلف فراوان اما یودجه ها همچنان محدود است، گفت: مدیریت اجرایی استان نیز با اولویت بندی و نیازسنجی درست از هیچ تلاشی برای رفع موانع و تنگناهای موجود دریغ نخواهد کرد.
خادمی با توجه به سفر هیات دولت به استان در آینده ای نزدیک نیز از دستگاه های مختلف اجرایی خواست تا پروژه های عمرانی، برنامه ها و نیازهای مهم دستگاه مربوطه خود را در اسرع وقت به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ارائه دهند.
7535/6162

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.