رئیس ستاد اقامه نماز خوزستان: در همه ادارات خوزستان نماز جماعت اقامه می شود

به گزارش ایرنا سید موسی بلادیان روز چهارشنبه در گردهمایی دبیران ستادهای اقامه نماز شهرستان ها و دستگاه های اجرایی خوزستان در تالار مهتاب اهواز اظهار کرد: انقلاب اسلامی ما از امام حسین (ع) و نهضت عاشورا نشات گرفته است و نماز ظهر عاشورا باید هرچه با شکوه تر برپا شود.
وی با بیان اینکه نماز ظهر عاشورا امسال در همه شهرستان هی استان برگزار شد، افزود: هر چه بیشتر به نماز بپردازیم در مورد عاشورا بیشتر توانسته ایم حق مطلب را ادا کنیم و ستاد اقامه نماز در این مساله تاثیر بسیاری داشته است.
بلادیان با اشاره به اینکه مدتها قبل نمازخانه های بین راهی در استان وجود نداشت گفت: الان علاوه بر نمازخانه های بین راهی، در همه ادارات نمازخانه داریم هر چند تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم.
رئیس ستاد اقامه نماز استان خوزستان ادامه داد: در مدارس، ادارات و مسجدها برای برگزاری هر چه باشکوه تر فریضه نماز و به ویژه برپایی نماز صبح در مسجدها، گام هایی برداشته شده است.
وی با تاکید بر اینکه بازار ما هم باید اسلامی باشد بیان کرد: نباید اجازه دهیم که در کشورهای دیگر بگویند در بازار ایران خبری از نماز نیست و آنها ادعای نماز به وقت در بازارهای خود را داشته باشند.
بلادیان گفت: برای ترویج فرهنگ نماز در اول وقت و برپایی گسترده این فریضه هر کسی باید از خانواده خود شروع کند و این حرکت را باید با عشق هدایت کرد.
مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی خوزستان نیز در این گردهمایی اظهار کرد: عمده وظیفه حکومت انسانی و اسلامی پس از تامین معیشت و رفاه مردم، اقامه نماز و امر به معروف و نهی از منکر است.
حجت الاسلام و المسلمین سید لطف الله سپهر با بیان اینکه امتی که امر به معروف و نهی از منکر نداشته باشد در انحلال و گمراهی قرار می گیرد ابراز امیدواری کرد: دولت اسلامی با مدیریت دینی بتواند این رسالت خطیر و بزرگ را اجرایی کند.
وی با بیان اینکه نهاد کتابخانه های عمومی خوزستان در عرصه اقامه نماز خود را ملزم به نشر و اقامه دین می داند، ادامه داد: کتاب در حوزه نماز مورد نقد و بررسی و پژوهش قرار می گیرد و در این زمینه باید یک کار انقلابی و دینی انجام شود.
در استان خوزستان 217 باب کتابخانه شامل 400 مرکز اقامه نماز در مجموعه نهاد کتابخانه های استان وجود دارد.
بیست و سومین اجلاسیه سراسری نماز دی ماه سال گذشته در استان خوزستان برگزار شد که منجر به ایجاد نمازخانه های بین راهی و اقدامات اقامه نماز در بسیاری از شهرستان های استان شد.
7148/6064

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.