رئیس جمهوری آموزش در تمام مقاطع را مورد توجه قرار دهد

پرفسور یوسف ثبوتی شامگاه شنبه در جلسه شورای اداری زنجان افزود: این موضوعی طبیعی است که رئیس جمهوری در دو سال اول شروع به کار خود، مسائل برون مرزی، روابط بین دولتی، اقتصادی و آرام کردن متحدان را مد نظر قرار دهد.
وی یادآورشد: امروز مقدار قابل توجهی از التهاب موجود در دو سال قبل در کشور فروکش کرده است و دولت باید از این پس توجه و تلاش خود را بر روی آموزش به ویژه در مقطع ابتدایی متمرکز کند.
ثبوتی اظهار کرد: دانشگاه های کشور طی سال های گذشته عملکرد خوبی داشته اند و امروز از خارج از کشور مشتری دارند.
این چهره ماندگار کشور در علم فیزیک گفت: امروز در اروپا به میزان قابل توجهی از دانشجویان علوم پایه و مهندسی کاسته شده و در مقابل تعداد دانشجویان علوم انسانی و رشته های مرتبط در این حوزه افزایش یافته است.
وی خاطر نشان کرد: امروز اروپا برای تامین نیروی انسانی خود از ظرفیت جوانان کشور ما استفاده می کند.
ثبوتی ادامه داد: جوانان و فارغ التحصیلان نیازمند توجه جدی هستند و باید متوجه بود که در ایام تحریم، تنها بخشی که در زمره مسائل تحریم شده قرار نگرفت جوانان کشور بودند.
رئیس موسسه غیرانتفاعی صوفی رازی زنجان گفت: هر ملتی که بیشتر بداند به اوضاع خود بیشتر مسلط است و می تواند در عرصه جهانی بیش از پیش تاثیرگذار باشد.
وی با تاکید بر اینکه امنیت به تمام بخش ها باید تعمیم داده شود، تصریح کرد: طی سال ها و ماه های گذشته، شکایاتی وجود داشت که جو کشور امنیتی است و این به آن معناست که ما به یکدیگر اعتماد نداریم.
ثبوتی افزود: به خصوص آنکه به یکدیگر شک داریم و در صورتی که به هر میزان اعتماد متقابل افزایش پیدا کند، به نفع ماست.
عضویت شورای همکاری های علمی و بین المللی وزارت فرهنگ و آموزش عالی گفت: امروز جوانان بسیار تواناتر، قابل اعتمادتر و پر انرژی تر از کهنسالان هستند و به حتم در صورت اعتماد به آنان می توانند کشوری به مراتب بهتر از آنچه که تحویل گرفته اند به فرزندان خود تحویل بدهند.
وی تاکید کرد: به جوانان اعتماد کنیم تا ببینیم که چه معجزه هایی خلق می کنند.
3001/6085

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.