دیدار بوگدانف با جمعی از سرکردگان مخالفان سوری در استانبول

به گزارش خبرگزاری مهر، شبکه الجزیره به نقل از منابع آگاه اعلام کرد شماری از سرکردگان گروه موسوم به مخالفان سوریه با “میخائیل بوگدانف» فرستاده ویژه روسیه در خاورمیانه در شهر استانبول ترکیه دیدار کرده اند.

این دیدار با هدف بررسی وضعیت موجود در سوریه و رایزنی درخصوص دستیابی به راهکاری سیاسی جهت حل بحران این کشور صورت گرفته است. بر این اساس، سرکردگان شورشیان موسوم به ارتش آزاد نیز قرار است با بوگدانف دیدار کنند.

این در حالی است که نشست مقدماتی وزرای امور خارجه روسیه، آمریکا، عربستان و ترکیه درخصوص بحران سوریه، روز پنجشنبه در پایتخت اتریش برگزار می شود.

»مرضیه افخم» سخنگوی وزارت خارجه ایران نیز با اشاره به حضور “محمد جواد ظریف» در نشست وین درخصوص بحران سوریه گفت: بر اساس دعوت به عمل آمده از جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در اجلاس سوریه، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در رأس یک هیات عالی‌رتبه سیاسی در اجلاس روز جمعه در وین به منظور بررسی اوضاع سوریه حضور خواهند یافت.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.