دو وقف جدید در مهریز ثبت شد

حسین شجریان روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این دو وقف همزمان با محرم حسینی و برگزاری سوگواره بصیرت عاشورایی در روستای مدوار از توابع بخش مرکزی مهریز به ثبت رسید.
وی ادامه داد: وقف اول توسط غلامحسین فلاح پدر شهید حبیب فلاح شش دانگ یک قطعه زمین تحت پلاک شماره 1/286 واقع در بخش 35 یزد به مساحت 115 مترمربع به ارزش 600 میلیون ریال برای ساخت آشپزخانه حضرت سید الشهدا(ع) مسجد جامع روستا وقف شد .
این مسئول خاطر نشان کرد: در وقف دیگر تمامی وراث مرحوم حسین فلاح به موجب وقفنامه عادی تمامی ششدانگ یک قطعه زمین تحت پلاک شماره 37 واقع در بخش 35 یزدبه مساحت 65 مترمربع به ارزش 200 میلیون ریال برای طبخ آش در مدوار وقف نمودند.
شجریان یادآور شد: با این دو وقف جدید که به برکت محرم حسینی و توسط مردم ولایتمدار و خیراندیش مهریز انجام گرفت هم اکنون افزون بر یک هزار و 800 وقف در زمینه های مختلف در این شهرستان زیر پوشش اوقاف است .
وی گفت: تمامی مردم خیراندیش و نیکوکار می کنند با وقف بخشی از مال خود نام نیکو و باقیات الصالحات بر جای گذارند .
شهرستان مهریز با 50 هزاز نفر جمعیت در 30 کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد و حدود 60 درصد وقفیات آن مخصوص عزاداری و برنامه های مرتبط با محرم و صفر است .ک3
7541/ 6197

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.