دومین مرکز دیالیز جنوب کشور در جهرم افتتاح شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی علوم پزشکی جهرم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم در جمع خبرنگاران با اشاره به حمایت خیرین در جهرم گفت: بخش همودیالیز بیمارستان شهید مطهری به مساحت یک هزار و ۲۰۰ مترمربع و با هزینه ۱۱ میلیارد ریال به همت خیر حاج مرتضی ابوطالبی تامین شده است.

دکتر رحیم رئوفی بیان کرد: بخش جدید همودیالیز بیمارستان مطهری جهرم در ۲ طبقه و ظرفیت ۴۵ تخت به عنوان دومین مرکز بزرگ دیالیز جنوب کشور مطرح بوده که با حدود ۲۰ تخت فعال و قابلیت گسترش به بیش از ۴۵ تخت کار سرویس دهی به ۱۱۰ بیمار فعلی نارسایی کلیوی را انجام می دهد.

وی افزود: ساختمان بخش دیالیز بیمارستان مطهری جهرم مجهز به تخت های بستری دیالیز، ایزوله، استیشن پرستاری، اتاق پزشک، اتاق RO، انباردارو، رختکن، رختکن بیمار، سالن انتظار، آسانسور و غیره است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم بیان کرد: بلوک زایمانی بیمارستان شهید مطهری جهرم پروژه دیگری بود که عملیات کلنگ زنی آن امروز انجام شد و بلوک زایمان که همان بخش زایشگاه مطابق با استاندارد های مراکز درمانی است که دارای ۸۱۰ مترمربع مساحت و سه هزار و ۲۴۰ متر زیربنا بوده که در چهار طبقه بهره برداری می شود. این بخش شامل سالن انتظار همراهان بیمار، ۱۲ واحد درد و زایمان(LDR)، است که در این واحدهای مستقل و دارای امکانات کامل مراحل درد و زایمان مادر توسط کادر درمانی و با حضور یکی از اعضا درجه یک خانواده زائو برای آرامش و تقویت روحیه وی انجام می شود.

دکتر رئوفی بیان کرد: بخش بستری و مراقبت مادر و نوزاد، مراقبت ویژه نوزادان، اتاق عمل و استریلازسیون بیمارستان، بخش های همکف تا چهارم بلوک زایمان بیمارستان مطهری جهرم را تشکیل می دهد.

وی افزود: کار احداث طبقه همکف و نخست این بلوک از بیمارستان مطهری جهرم با هزینه ای بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات وزارت بهداشت انجام و دو طبقه دیگر نیز به همت خیر برزگوار آقای ابراهیمی به اتمام می رسد.

جهرم در ۱۸۵ کیلومتری شیراز قرار دارد.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.