دنیای اقتصاد بررسی می کند: تله مسکن همسایه غربی

این روزنامه با انتشار عنوان نشست بی نتیجه برای برکناری اسد، آورد: پیش از اینکه جان کری وزیر خارجه آمریکا و سرگئی لاوروف همتای روسی او روز جمعه در وین با یکدیگر دیدار کنند و راه حل سیاسی احتمالی در مورد بحران سوریه را به بحث بگذارند، کاملا از یکی از بزرگترین موانع آگاه بودند؛ روسیه خواهان ماندن و تداوم بقای اسد در سوریه است و آمریکا خلاف آن را می خواهد. آنها با همین اختلاف میز مذاکره را ترک کردند.
روزنامه دنیای اقتصاد با انتخاب عنوان صدرنشینی صنایع در صادرات، نوشت: جزئیات مبادلات تجاری ایران در نیمه اول سال 94 از صدرنشینی صنایع در صادرات غیرنفتی حکایت دارد. گزارش سازمان توسعه تجارت نشان می دهد بخش صنعت سهم حدود 35 درصدی از ارزش 20 میلیارد و 494 میلیون دلاری صادرات غیرنفتی را ازآن خود کرده است. در مدت زمان مورد بررسی، 15 میلیون و 370 هزار تن کالای صنعتی به ارزش بیش از هفت میلیارد دلار صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته از نظر وزنی 10 درصد و از نظر ارزشی دو درصد کاهش داشته است.
شروع بهاری بورس در پاییز، عنوان دیگر این روزنامه است، در این مطلب می خوانیم: بورس تهران که مدت ها فضای رکودی را تجربه می کرد، اواخر مهرماه با رونق نسبی مواجه شد و رشد ماهانه 2.6 درصدی شاخص کل را ثبت کرد. ورود برجام به مرحله اجرایی شدن، بسته ضد رکود دولت، برخورد قیمت های جهانی کالاها به کف و جذابیت قیمت سهام مهم ترین عوامل عملکرد مثبت بازار سهام در ماه گذشته بودند. همچنین ابهامات مربوط به گزارش های شش ماهه تا حدود زیادی رفع شده و از این پس، سهامداران در انتظار اثرات واقعی گشایش های هسته ای و سیاست های اقتصادی دولت به عنوان آخرین ابهام خواهند ماند.
روزنامه دنیای اقتصاد با درج عنوان بازداشت بدهکار 1000 میلیاردی موسسه میزان، آورد: یکی از بزرگ ترین بدهکاران موسسه منحله میزان در شب تاسوعا بازداشت شد. “م.ج.ف» که دارای معوقه بانکی 1000 میلیارد ریالی به موسسه منحله میزان از سالیان گذشته است و اقدامات متعدد قضایی در چند سال گذشته علیه او در دست اجرا قرار گرفته، شب تاسوعا بازداشت شد.
این روزنامه در سرمقاله امروز به عنوان “بسته ضد رکود؛ نوشدارو یا مسکّن » به قلم فرخ قبادی پرداخت و یادداشت “نوار قلب تورم در ایران» را منتشر کرد.
*گروه اطلاع رسانی
پژوهشم**9165**9131

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.