دستگیری کلاهبرداران ۱۰ میلیارد ریالی در تبریز با رسید جعلی پرداخت الکترونیکی


 دستگیری کلاهبرداران ۱۰ میلیارد ریالی در تبریز با رسید جعلی پرداخت الکترونیکی

جانشین فرمانده انتظامی استان آذربایجان‌شرقی از دستگیری دو نفر که با ارائه رسید پرداخت جعلی از شهروندان کلاهبرداری می‌کردند، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، علی محمدی جانشین فرمانده انتظامی آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: با وصول شکایت تعدادی از شهروندان تبریزی مبنی بر کلاهبرداری با ارائه رسید جعلی از آنها، بررسی موضوع و رسیدگی به پرونده‌ها در دستور کار تیمی  از کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: ماموران با بررسی پرونده‌های موجود و تحلیل اطلاعات و داده‌های به دست آمده متوجه شدند کلاهبرداری‌ها توسط دو نفر به صورت جداگانه انجام گرفته است که با تعقیب و مراقبت لازم و ردزنی اطلاعاتی متهمان در دو عملیات جداگانه دستگیر و به پلیس آگاهی دلالت داده شدند.

جانشین فرمانده انتظامی آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: در تحقیقات به عمل آمده ۲۲ فقره پرونده کلاهبرداری به ارزش ۱۰ میلیارد ریال با شیوه و شگرد استفاده از رسید جعل پرداخت الکترونیکی که از طریق برنامه نصب شده در گوشی خود تهیه و به مال باختگان ارائه می‌دادند از متهمان کشف و پس از تشکیل پرونده جهت رسیدگی به دادسرا معرفی شدند.

محمدی از شهروندان، اصناف و کسبه درخواست کرد در معاملات صورت گرفته و استفاده طرف مقابل از رسیدهای پرداخت الکترونیکی برای دریافت کالا و پرداخت وجه، قبل از مطمئن شدن از واریز وجه به حساب خود از تحویل کالا خودداری کرده تا در دام کلاهبرداران گرفتار نشوند.