دستگاه قضایی با تخلف انتخاباتی در فضای مجازی مقابله می‌کند

به گزارش خبرنگار مهر، جمال انصاری روز یکشنبه در همایش فرمانداران و بخشداران که در استانداری قزوین گفت: علاوه بر سیاست گذاری کلان برای انتخابات باید اقدامات محلی مناسب هم برای هر منطقه از انتخابات مورد توجه قرار گیرد.

رئیس کل دادگستری استان قزوین تصریح کرد: باید به گونه ای حرکت کنیم تا کسی از چارچوب قانون خارج نشود تا انتخاباتی سالم و پرشور در همه مناطق برگزار شود.

انصاری بیان کرد: در دوره گذشته پدیده جدل های فیزیکی به حداقل رسید و بیشتر چالش ها در فضای مجازی بود و بیشتر سیاسیون خود را وارد اینگونه فضاها کردند که با تجربه گذشته امسال باید این حوزه را مدیریت کنیم.

وی یادآورشد: دستگاه قضایی آمادگی دارد با مدیریت فضای مجازی در دوره انتخابات نسبت به جلوگیری از تخلف در این حوزه اقدام کند تا از مشکلات این بخش کم شود.

انصاری تصریح کرد: برای مدیریت موفق در این حوزه نیازمند پیوستگی و هماهنگی همه دستگاههای ذیربط هستیم و باید جلوی التهاب هایی که از سوی فضاهای مجازی ایجاد می شود را بگیریم تا مشکلات به پرونده قضایی تبدیل نشود.

وی اظهارداشت: باید از ظرفیت همه افراد حقیقی و حقوقی به عنوان یک فرصت استفاده کنیم تا شور و نشاط انتخاباتی بر فضا حاکم شده و به مشارکت بیشتر مردم منجر شود.

رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: باید مدیریت دوران انتخابات خارج از حب و بغض باشد و گرایش ها مانع اجرای عدالت در دوره انتخابات نشود.

امنیت و سلامت انتخابات مهمترین دغدغه دستگاه قضایی قزوین

انصاری گفت: مهمترین دغدغه و رویکرد دستگاه قضایی استان امنیت و سلامت انتخابات است که در این راستا از سیاه نمایی، بزرگ نمایی و ایجاد حواشی در دوران انتخابات باید جلوگیری شود.

وی اضافه کرد: همه دستگاهها باید به وظیفه خود عمل کنند و هر کس جای خود باشد تا از بی نظمی و حاشیه سازی جلوگیری شود و در این زمینه هم در جرم شناسی فقط دستگاه قضایی وارد کار شود و سیاسیون و رسانه ها از ورود به این عرصه تخصصی خوداری کنند.

تشکیل ستاد پیشگیری از جرائم ویژه انتخابات در قزوین

انصاری از تشکیل ستاد ویژه پیشگیری از جرائم انتخاباتی در استان خبرداد و گفت: این تجربه از دوره قبل وجود دارد و در این دوره نیز این ستاد فعال شده تا از بروز تخلف احتمالی جلوگیری شود.

وی یادآورشد: اختصاص شعبه ویژه رسیدگی به تخلف انتخاباتی امسال هم در دستور کار دستگاه قضایی است و در کنار آن کنترل فضای مجازی، نظارت بر دخالت نکردن دستگاههای اجرایی در کار یکدیگر و نظارت دقیق بر رسانه ها مورد توجه است.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.