دستور حکیمانه رهبری در هدایتگری برجام را بر چشم می نهیم

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های عبادی سیاسی نمازجمعه اراک افزود: دشمنان هزار چهره دارند و باید هوشیار بود، فریب دسیسه های دشمن را نخورد و لحظه به لحظه در برابر نفوذ بیگانگان با ترفندهای مختلف مراقب بود.
وی ادامه داد: آیندگان و تاریخ، شیوه تدبیر رهبر معظم انقلاب را در مقوله برجام به عنوان یکی از بزرگترین افتخارات ایشان به یادگار خواهد داشت و این مساله هرگز فراموش نمی شود.
امام جمعه اراک عنوان کرد: دولت، تیم ناظر و گروه تعیین شده شورای عالی امنیت ملی باید با تیزهوشی و دقت نظر بالا به صورت مرتب مسائل برجام را رصد کنند.
آیت الله دری نجف آبادی گفت: رهبر معظم انقلاب حکیمانه این جریان را هدایت کردند و ایشان مایه افتخار نظام، شهدا هستند و ارایه هشدارهای لازم و به موقع معظم له نشان از درک وسیع ایشان و شناخت عمیقشان از مسایل جهانی است.
وی اضافه کرد: برجام برای چند سال آینده کشور است و مربوط به زمان کنونی و یک دولت خاص نیست و باید تنها بر اساس چارچوب های تعیین شده رهبر معظم انقلاب به پیش رود.
امام جمعه اراک در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه گفت: انقلاب و خون شهدا سرمایه گران سنگی از نظام است که با بازی های سیاسی ندارد و ناید حراست از خون شهدا سرلوحه امور باشد.
آیت الله دری نجف آبادی افزود: کسانی که سیاسی بازی می کنند باید بدانند که در بین ملت ایران جایگاهی ندارند بنابراین باید دست از رفتارهای نابخردانه بردارند و بدانند همه در یک کشتی نشسته ایم.
وی عنوان کرد: انتخابات پیش رو فصل مهمی از برنامه های کشور است که باید آگاهانه و به بهترین شکل برگزار شود ، آنچه که در انتخابات اهمیت دارد گزینش بهترین خادمان است و دست اندرکاران انتخاباتی نیز باید با نهایت دقت از آرای مردم صیانت کنند و فضا را برای انتخابات حداکثری و سالم مهیا کنند.
وی اظهار کرد: معیار در مدیریت باید شایستگی، کفایت، درایت، لیاقت، صداقت، امنیت و خداترسی باشد.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در بخش دیگری از خطبه ها با یادآوری برگزاری باشکوه آیین های عزاداری روز عاشورا در مصلی بیت المقدس اراک ، گفت: مصلی نماد بیعت با رهبری و امت است و پایگاه نظام اسلامی در استان است.
آیت الله دری نجف آبادی افزود: تقویت این خیمه فرهنگی امری واجب و ضروری و تضعیف آن حرام است.
وی ادامه داد: جمهوری اسلامی همواره نیاز به آمادگی و مجاهدت دارد و نهادهای فرهنگی باید با همه قوا در صحنه باشند و سهل انگاری از هیچ کس پذیرفته نیست.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: دشمنان نظام هرگز آرام نمی نشسنند و هر روز با نیرنگی جدید خود می نمایانند و اظهارات تهدید رئیس ساختگی القاعده در یک نوار برای مقابلع با ایران از جمله آن است.
آیت الله دری نجف آبادی با یادآوری فاجعه منا گفت:آل سعود بی کفایتی خود را در حج امسال نشان داد و این رژیم در حمله به یمن با جنایات هولناک روی چنگیز را سفید کرده است.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در خصوص جنایت های صهیونیست ها نیز گفت: در برابر توطئه ها و وحشیگری های اسرائیل همه مسئولیت داریم و اگر تخلف کنیم گناه بزرگی مرتکب شده ایم.
وی در در بخش دیگری از خطبه ها بیان کرد: نهضت عاشورا جبهه حق در برابر باطل، جبهه ایمان و ایثار و جبهه ارزش های متعالی الهی در برابر هواهای نفسانی بود.
آیت الله دری نجف آبادی اظهار کرد: حضرت ابوالفضل (ع) یک اسوه حسنه و چراغ روشن برای همگان است و اقشار مختلف جامعه که شعار یا عباس (ع) سر می دهند باید این اسوه را در همه امور زندگی خود الگو قرار دهند.
وی ادامه داد: امروز بیش از هر زمان نیاز به الگوگیری از ائمه اطهار (ع) است و باید در شناسایی اهداف عاشورا بیش از پیش تلاش کردنسل جوان پیام نهضت حسینی را به درستی درک کند.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: هنر ما باید این باشد که در شرایط حساس کنونی، لبیک گوی حضرت عباس (ع)، امام زمان (عج)، رهبر معظم انقلاب و مراجع عالی قدر باشیم.
آیت الله دری نجف آبادی بیان کرد: نتیجه عزاداری های حسینی باید اخلاص باشد، برکت نهضت عاشورا به دلیل اخلاص و تقوا است.
وی گفت: امام حسین (ع) درس زندگی، جهاد و شهادت به ما آموخت و همه باید از نهضت عاشورا درس بگیرند.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی شهادت سردار همدانی را یادآور شد و افزود: سردار همدانی شاگرد مکتب عاشورایی بود و افتخارش این بود که در راه وطن و برای اسلام شهید شود.
آیت الله دری نجف آبادی اضافه کرد: آنچه از دنیا برای آخرت می ماند عشق به خدا، امام حسین (ع) و فداکاری در دین است و در عزاداری های امام حسین (ع) باید با رعایت اخلاق و آداب اسلامی از این امام بزرگ درس گرفت.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: با طناب هوس جامعه به جایی نمی رسد و باید با اشاعه پیام اصلی عاشورا که به پا داشتن نماز و امر به معروف و نهی از منکر است جامعه را به خوبی و تقوا رساند.
آیت الله دری نجف آبادی بیان کرد: سالگرد واقعه عاشورا فردا تمام می شود اما امام حسین (ع) تمام شدنی نیست، دنیای اسلام هر روز به مقاومت، جهاد، امر به معروف و نهی از منکر نیاز دارد.
وی افزود: اگر یک لحظه غفلت کنیم دشمنان می توانند هزاران قدم به جلو آیند وجنایت های داعش در بحرین، یمن، سوریه، افغانستان و پاکستان مصداقی از آن است.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه اراک به مناسبت های آبان ماه اشاره کرد و گفت: شهادت حاج مصطفی خمینی (ره)، شهادت حسین فهمیده و روز مبارزه با استکبار از مهمترین رویدادهای این ماه است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
پژوهشگر مسائل اجتماعی و مشاور خانواده نیز در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه اراک گفت: مردم باید از عزاداری های تاسوعا و عاشورای حسینی درس زندگی بگیرند.
حجت الاسلام امرالله گیوی نهاوندی افزود: حادثه کربلا در 10 محرم الحرام سال 61 هجری اتفاق افتاد و یزیدیان و بنی امیه خیلی تلاش کردند که این حادثه در کربلا دفن شود اما خداوند یک تابلوی درخشان و جاویدان از این نهضت برای بشریت ساخت و هرگز فراموش نمی شود.
وی بیان کرد: با تبعیت از امام حسین (ع) سعادت بشر در دنیا و آخرت تضمین می شود و همه باید از این ایشان الگو بگیرند.
این پژوهشگر مسائل اجتماعی و مشاوره خانواده ادامه داد: در عزاداری ها بیشتر دهه اول تا عاشورا مورد توجه قرار می گیرد اما امام حسین (ع) که فقط برای این 10 روز نیست، ایشان 57 سال عمر درخشان داشته اند.
حجت الاسلام گیوی نهاوندی اظهار کرد: سیره و سنت امام حسین (ع) باید در خانه ها، کارخانه ، ادارات، و همه جا برده شود.
وی بیان کرد: باید قدری از بی تفاوتی ها بیرون بیاییم، با تنبلی و کم کاری راه به جایی نمی بریم.
پژوهشگر مسائل اجتماعی و مشاره خانواده اضافه کرد: مسلمانی به خورد و خوراک، گاهی هم خواندن نماز و گرفتن روزه و چند روز عزاداری نیست بلکه به رفتار، کردار، داشتن اندیشه سالم و انجام کارهای شایسته و زیبا است.
حجت الاسلام گیوی نهاوندی گفت: همه باید ارتباط خود را با امام حسین (ع) بیشتر کنند و اخلاق و حسنات ایشان را در خود پیاده کنند.
وی بیان کرد: اگر برای سرور و سالار شهیدان اشک ریختیم اما رفتار یزدی و شمری داشته باشیم و گناه کنیم هیچ ارتباطی با امام حسین (ع) نداریم و اشک بدون عمل هیچ فایده ای ندارد.
این پژوهشگر مسائل اجتماعی و مشاوره خانواده گفت: روزانه 10 طلاق در اراک به ثبت می رسد، این شهر به دارالمومنین معروف است و در زمان های گذشته حتی یک طلاق هم در این منطقه وجود نداشته است.
حجت الاسلام گیوی نهاوندی بیان کرد: افزایش طلاق ها به دلیل بی توجهی به خلق و خوهای اسلامی است و این هم رسالت اهالی فرهنگ را سنگین تر می کند.ک/2
3005/6013/

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.