در یک بازه زمانی پنج ساله می توانیم قاچاق کالا را کنترل کنیم

علیرضا جمشیدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران ایرنا و ایسنا در کرمانشاه اظهار کرد: یکی از برنامه های ما کاهش سالانه 15 درصد قاچاق کالا در کشور است که بتوانیم ظرف مدت پنج سال این پدیده شوم را کنترل کنیم.
وی یادآور شد: سال گذشته شاهد ورود و خروج 22 میلیارد دلار کالای قاچاق در کشور بودیم که این رقم معادل کل نظام مالیاتی کشور در سال 92 بوده است.
جمشیدی افزود: از مجموع قاچاق صورت گرفته 18 میلیارد دلار آن واردات کالا بوده و چهار میلیارد دلار نیز از کشور خارج شده است.
رئیس سازمان تعزیرات حکومتی کرمانشاه برخورد با قاچاق کالا را اولویت اصلی این سازمان عنوان و تصریح کرد: برای مبارزه با این پدیده شوم به تنهایی نمی توانیم کار خاصی انجام دهیم بلکه دستگاه هایی نظیر نیروی انتظامی و گمرک نیز باید به کمک تعزیرات حکومتی آمده و کنترل دقیق تری در مبادی ورودی و خروجی کشور داشته باشند.
وی همچنین برخورد با ورود کالای بی کیفیت را یکی دیگر از برنامه های تعزیرات حکومتی دانست و گفت: ورود این کالاها بخصوص در حوزه پزشکی برای مردم خطرآفرین خواهد بود و باید ترتیبی اتخاذ شود تا از ورود تجهیزات پزشکی و داروهای از رده خارج به داخل کشور جلوگیری شود.
علیرضا جمشیدی برای شرکت در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل تعزیرات حکومتی استان به کرمانشاه سفر کرده است.
7458/8066

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.