درمان معتادان در کشور به درستی مورد توجه قرار نگرفته است

به گزارش ایرنا از ستاد مبارزه با موادمخدر، عباس قائدرحمت افزود: درمان اعتیاد باید در سه بعد جسمانی، روانشناختی و اجتماعی باشد، چرا که با انجام درمان به این صورت می توان مانع از بازگشت معتاد به چرخه اعتیاد شد.
وی با بیان اینکه برای درمان و مبارزه با اعتیاد باید به صورت سیستمی عمل کرد، اظهار داشت: با درمان درست می توان از برگشت افراد مصرف کننده موادمخدر به اعتیاد جلوگیری کرد و شاهد کاهش آمار معتادان در کشورمان باشیم.
وی ادامه داد: اعتیاد و مبارزه و پیشگیری از آن یک مساله فرادستگاهی است و همه باید مشارکت در این زمینه داشته باشند، اعتیاد فقط مربوط به گذشته، حال یا آینده نیست و همیشه وجود داشته است، البته در حال حاضر از مصرف مواد به صورت سنتی به سمت صنعتی پیش رفته ایم و متاسفانه شاهد اعتیاد افراد به انواع مواد مخدر شیمیایی همچون شیشه، کراک، حشیش، و انواع روانگردان ها هستیم.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: مواد مخدر صنعتی و شیمیایی گاهی ظاهر آن شبیه مواد مخدر نیست و بسیاری از افراد به ویژه جوانان و نوجوانان ناآگاهانه و از روی نداشتن اطلاع و دانش به سمت مصرف این مواد سوق داده می شوند و همچنین مواد مخدر صنعتی استفاده در خفا را سهل کرده و بسیاری ناآگاهانه با این مواد معتاد شده و راه گریز برای بازگشت به زندگی سالم بسیار برایشان مشکل می شود.

** تقاضای موادمخدر باید کاهش یابد
قائدرحمت با تاکید بر اینکه باید تلاش کنیم تقاضای مواد مخدر در کشور کاهش یابد، افزود: همچنین همه سعی ما باید پیشگیری از توزیع مواد مخدر باشد، ترانزیت مواد مخدر برای افرادی با سود سرشار همراه است و از طرفی کشور ما در مسیر ترانزیت مواد مخدر قرار گرفته است و این مساله چالش در حوزه مواد مخدر را بیشتر می کند.
این نماینده مجلس تاکید کرد: برای کاهش تقاضای مواد مخدر باید از افراد صاحبنظر و ذی نفوذ در حوزه های مختلف اجتماعی و فرهنگی بهره مند شویم و برای ارائه آموزش های پیشگیرانه نیز برنامه ها را از زمان مهدکودک آغاز کنیم.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سوء تدبیرهای انجام گرفته در حوزه شادی تصریح کرد: بستر شادی در گذشته و حال به درستی فراهم نشده است، در صورت نبود شادی صحیح، گاهی افراد یا به سمت شادی زیرزمینی یا شادی کاذب رفته و این موضوع سبب بروز بزهکاری و ناهنجاری در جامعه همچون ایجاد اعتیاد می شود.
اجتمام**7268 ** 1418

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.