درخواست نمایندگان کالیفرنیا برای ادامه تحریم های ایران

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، نمایندگان کالیفرنیا در نامه ای خواستار عدم برداشتن تحریم ها علیه ایران شدند. در این نامه خطاب به رئیس مجلس نمایندگان کنگره آمریکا آمده است که ایالت کایفرنیا تحریم های ایران را لغو نخواهد کرد.

پنج نماینده ایالت کالیفرنیا در این نامه ایران را حامی تروریسم معرفی کرده و از نمایندگان آمریکا خواستند تحریم های اقتصادی علیه این کشور را لغو نکنند.

در نامه مذکور به اقدام مجلس نمایندگان آمریکا برای تصویب طرحی برای جلوگیری از مداخله اوباما در مسئله هسته ای ایران اشاره شده است. بر این اساس از میان ۲۷ نماینده کالیفرنیا ۲۱ نفر به تصویب برجام رای منفی داده اند.

به اعتقاد این نمایندگان بسیاری از ایالت های آمریکا دارای قوانین مستقل نسبت به ایران بوده و می توانند همچنان تحریم های اقتصادی علیه این کشور را ادامه دهند. این در حالی است که نیویورک نیز فهرستی از تحریم های اقتصادی علیه شرکت های ایرانی تنظیم کرده است.

همچنین مجالس سنای سه ایالت میشیگان، کانزاس و میسوری در حال بررسی تشدید تحریم‌های ایالتی علیه شرکت‌های دارای روابط مالی و اقتصادی با ایران هستند.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.