خودداری رژیم صهیونیستی از بازپس دادن اجساد شهدای انتفاضه قدس

به گزارش شبکه الغد العربی، صدها فلسطینی در شهر الخلیل در کرانه غربی رود اردن با برگزاری تظاهرات خواستار تحویل اجساد شهدای انتفاضه قدس شدند.
این تظاهرکنندگان با در دست داشتن تصاویر شهدای اخیر که به اتهام تلاش برای حمله به صهیونیست ها شهید شده اند، نسبت به گروگان گرفته شدن این اجساد اعتراض کردند.
پایگاه اخبارفلسطین نیز اعلام کرد که “شائول گوردون» مشاور قضایی پلیس رژیم صهیونیستی با بازپس دادن اجساد 12 شهید که در روزهای اخیر به شهادت رسیده اند مخالفت کرد.
“محمد محمود» وکیل عضو مؤسسه “وجدان» نیز گفت: وکلای فلسطینی دادخواستی برای تحویل دادن اجساد شهدا به خانواده های آن ها ارایه کرده بودند اما در سطح سیاسی با این درخواست مخالفت شد و تاکنون تصمیمی در این باره گرفته نشده است.
گوردون، اعلام کرده است که تأخیر در تحویل اجساد شهدا به خانواده های آن ها می تواند در کاهش عملیات ضد صهیونیستی در قدس و سایر مناطق مؤثر باشد.
پیش تر نیز رژیم صهیونیستی، بازپس دادن اجساد شهدا به خانواده های آن ها را به تأخیر انداخته بود؛ زیرا معتقد است که با این کار از بزرگداشت شهدا و برگزاری مراسم تشییع باشکوه برای آن ها به عنوان یکی از عوامل تشویق جوانان فلسطینی به عملیات استشهادی جلوگیری می کند.
زمزمه طرح تقسیم زمانی و مکانی بیت المقدس از سوی رژیم صهیونیستی موجی از اعتراض های گسترده فلسطینیان علیه این رژیم را براه انداخته که از سوی فلسطینیان “انتفاضه قدس» نام گرفته است.
مناطق مختلف سرزمین های اشغالی فلسطین در یکماه اخیر شاهد درگیری نظامیان صهیونیست با فلسطینیان معترض و کشتار، ضرب و شتم و برخوردهای خشن با آنها بوده است.
تاکنون در این درگیری ها 63 فلسطینی به شهادت رسیده اند که اجساد 12 شهید همچنان در دست رژیم صهیونیستی است.
6116**1504

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.