خسارت سیل زدگان استان ایلام براساس مصوبه هیات دولت جبران می شود

علیرضا تابش روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: هنوز هیچ سقفی برای پرداخت تسهیلات برای جبران خسارت این حادثه در ایلام تعیین نشده و بر اساس مصوبه دولت، میزان پرداخت ها مشخص می شود.
وی افزود: بنیاد مسکن اکنون کار برآورد میزان خسارت واحدهای آسیب دیده در این حادثه را آغاز کرده و تا هفته آینده میزان دقیق خسارت ها و واحدهای آسیب دیده را تعیین و اعلام می کند.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد: تمام تلاش ما این است تا خسارت های وارد شده را تا آخرین واحدهای مسکونی و تجاری در استان ایلام را براساس انچه هیات دولت اعلام می کند، جبران کنیم.
تابش یادآور شد: در دیدار با مسئولان استان ایلام نیز بر این نکته تاکید شد که شهرداری تمام هم و غم خود را با استفاده از نظرات کارشناسان و متخصصان بر روی بازسازی مسیل های شهر متمرکز کند تا دوباره شاهد وقوع چنین حوادثی نباشیم.
وی همچنین در خصوص وضعیت مناطق زلزله زده استان ایلام (زلزله سال گذشته مورموری) گفت: اعتبارات فاز دوم تسهیلات مناطق زلزله زده تخصیص یافته و در اختیار بانک های عامل قرار گرفته است.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اضافه کرد: فاز اول تسهیلات بلاعوض مناطق زلزله زده استان ایلام به طور کامل پرداخت شده و اکنون مشکلی برای دریافت تسهیلات فاز دوم واجدان شرایط وجود ندارد.
تابش افزود: با توجه به تخصیص اعتبار تسهیلات فاز دوم در این مناطق، متقاضیان جهت دریافت تسهیلات بازسازی و نوسازی واحدهای آسیب دیده خود باید به بانک های عامل مراجعه کنند.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی روز گذشته به منظور بازدید از مناطق سیل زده ایلام به این استان سفر کرد و از مناطق آسیب دیده در بلوار آزادی، محله بانبرز و جانبازان بازدید و در جریان حجم خسارت های وارد شده به تاسیسات زیربنایی و منازل مسکونی مردم قرار گرفت.
بارش 324 میلی متری باران در ایام آخر هفته گذشته باعث وقوع سیل شد، بر اساس آمار ارائه شده در بارش های سیلابی اخیر ایلام چهار نفر جان خود را از دست دادند.
در اثر این حادثه بیش از 20 هزار واحد مسکونی، تجاری و آموزشی، یک هزار دستگاه خودرو شخصی و بخشی از تاسیسات زیربنایی و راه های اصلی و فرعی این استان آسیب دیده است.
به گفته مسئولان ایلام، سیلاب باعث وارد آمدن بیش از 10 هزار میلیارد ریال خسارت به بخش های مختلف زیربنایی از جمله راه، آب، برق، کشاورزی، منازل مسکونی، واحدهای تجاری و آموزشی استان شده است.
2077/3032/9002

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.