خروش عاشورایی مردم شرق گلستان در سالروز شهادت امام حسین (ع)

به گزارش خبرنگار ایرنا، درمراسم عزاداری روز عاشورای حسینی صدها هیات عزاداری سرور و سالار شهیدان با به راه انداختن دسته های زنجیرزنی و سینه زنی در شرق گلستان، در غم جانسوز شهادت امام حسین(ع) و یاران وفادار آن حضرت اشک ماتم ریختند.
امروز شنبه مردم مناطق مختلف شرق گلستان با حضور در بقاع متبرکه شهر خود یکبار دیگر شور و شعور حسینی خویش را به نمایش گذاشتند و با آرمان های والای اسلام، انقلاب و رهبری نیز تجدید میثاق کردند.
شور و شعور حسینی مردم گنبدکاووس به عنوان بزرگترین شهرستان شرق گلستان مثال زنی بود آنجا که مردم این دیار خالصانه و خاضعانه درغم شهادت سبط نبی مکرم اسلام و سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) اشک ماتم می ریختند.
هیات های مذهبی شهر گنبدکاووس از صبح امروز با به راه انداختن دسته های زنجیرزنی و سینه زنی به سمت امامزاده واجب التعظیم این دیار یعنی حضرت یحیی بن زید (ع) حرکت و به مقام شامخ این امامزاده ادای احترام می نمودند.
اوج عزاداری های مردم این دیار ولایتمدار اقامه نماز ظهر عاشورا به یاد آخرین نماز سرور و سالار شهیدن در دشت کربلا بود که به امامت حجت الاسلام و المسلمین محمدحسین سبحانی اقامه شد.
توزیع و پخش انواع نذورات ازسوی گروه های مختلف مردم شیعه و اهل سنت از دیگر جلوه های زیبای عزاداری عاشورای حسینی در گنبدکاووس بود.
برپایی خیمه های معرفت باعنوان بصیرت عاشورایی ازسوی اداره اوقاف و امور خیریه گنبدکاووس با غرفه های مختلف، برپایی پایگاه های طرح اکرام ایتام ازسوی کمیته امداد، برپایی ایستگاه های جمع آوری نذورات مردمی برای بازسازی عتبات عالیات و حضور گروه های امدادی و نیز انتظامی و راهور از دیگر جلوه های روز عاشورای حسینی در این شهرستان بود.
از 14 شهرستان گلستان، هفت شهرستان شامل رامیان، آزادشهر، گنبدکاووس، مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه تپه در شرق این استان واقع است که نزدیک به دوسوم مساحت 20 هزار و 400 کیلومتر مربعی استان گلستان و نیمی از جمعیت یک میلیون و 800 هزار نفری استان را درخود جای داده است.
/3039/1860

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.