خراسان جنوبی میزبان دو شهید گمنام دفاع مقدس است

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ علی قاسمی ظهر سه‌شنبه در نشست خبری تشریح برنامه های استقبال و تشییع شهدای گمنام بابیان این مطلب، اظهار کرد: این شهدا به مدت چهار روز فضای استان را به عطر شهادت آغشته می‌کنند.

وی ادامه داد: مراسم استقبال این شهدا صبح چهارشنبه با حضور جمعی از خانواده های شهدا و مسئولان کشوری و لشکری در فرودگاه بیرجند انجام می‌شود.

سرهنگ قاسمی بابیان اینکه پیکر این شهدای گمنام بعد از استقبال به معراج شهدای گمنام اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان منتقل می‌شود، افزود: این پیکرهای مطهر در طول چهار روز برای وداع به شهرستان‌های نهبندان، درمیان، خوسف و قاین منتقل می‌شوند.

وی از تشییع این دو شهید گمنام در روز یکشنبه در شهرستان بیرجند خبر داد و گفت: با حضور پیکر این شهدای گرانقدر ساعت هفت صبح روز یکشنبه در حسینیه محبان الزهرا(س) میدان شهدای بیرجند زیارت عاشورا قرائت می‌شود.

سرهنگ قاسمی با اشاره به تشییع این پیکرهای مطهر، بیان کرد: بعد از قرائت زیارت عاشورا و مداحی این پیکرهای مطهر از میدان شهدا به سمت ابوذر و در دانشگاه پیام نور تشییع می‌شوند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشرارزشهای دفاع مقدس خراسان جنوبی افزود: مراسم خاکسپاری نیز در دانشگاه پیام نور بیرجند انجام می‌‌شود.

وی به تشریح جزئیات دو پیکرشهید گمنام پرداخت و گفت: یکی از این پیکرها جوانی ۱۶ ساله است که در اسفندماه ۱۳۶۳ در عملیات بدر در شرق دجله به شهادت رسیده است.

سرهنگ قاسمی ادامه داد: پیکر مطهر دیگر نیز جوانی ۱۸ ساله است که در اسفندماه ۱۳۶۲ در عملیات خیبر در جزیره مجنون به شهادت رسیده است.

وی بابیان اینکه هم اکنون خراسان جنوبی دارای ۱۰۶شهید گمنام است، تصریح کرد: با خاکسپاری این دو شهید گمنام خراسان جنوبی دارای ۱۰۸ شهید گمنام در ۳۵نقطه می‌شود.

مزارشهدای گمنام مانند امامزادگان فعال باشد

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه مزار شهدای گمنام مانند امامزادگان فعال باشد، افزود:مکان هایی که شهدا دفن می شوند مکان‌های مقدسی است که باید محل انجام فعالیت‌های فرهنگی باشد.

وی ادامه داد: آمدن شهدا به استان، عزت، اقتدار و پایمردی را تقویت می‌کند و جوانان از این شهدا الگو می‌گیرند.

سرهنگ قاسمی بابیان اینکه شهدا به ما نیاز ندارند بلکه ما به آنها محتاجیم، تصریح کرد: شهدا متعلق به جامعه هستند و همه ما به عنوان عضوی از جامعه در برابر آنها مسئول هستیم.

وی تاکید کرد: باید با همکاری همه دستگاه ها فضای خوبی در جامعه حاکم شود و استقبال خوبی از شهدا صورت گیرد.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.