حملات ناکام داعش به اطراف سامرا/ عراقی ها جبهه های جدید درالانبار گشودند

به گزارش خبرنگار ایرنا، منابع امنیتی وبرخی رسانه های عراقی وابسته به گروه های مقاومت اسلامی روزچهارشنبه فاش کردند که تروریست های داعش با بهره بردن از شرایط بدی هوا وبارش شدید باران درمناطق آزاد شده شمال استان صلاح الدین از نیمه شب سه شنبه وطول روز چهارشنبه دست به حملات مختلف زدند که همگی این حملات خنثی شده و تعداد زیادی از عناصر داعش به قتل رسیدند.
سایت خبری ‘آفاق’ وابسته به ائتلاف دولت قانون اعلام کرد که تروریست های داعش امروز به بزرگترین حمله تروریستی خود اززمان آزاد سازی شهرستان ‘ بیجی’ تاکنون دست زدند که با برخورد به موقع نیروهای مشترک پلیس مرکزی و مردمی، این حمله در منطقه ‘فتحه’ در شمال شهر بیجی ناکام ماند.
گزارش دیگر منابع امنیتی عراق حاکیست که تروریست های داعش نیمه شب سه شنبه از دو محور به منطقه ‘کوه های حمرین’ در شمال صلاح الدین حمله کردند که براثر مقابله نیروهای مشترک مردمی وارتش عراق، شش تن ازعناصر تروریستی کشته و در مقابل تنها سه تن از نیروهای عراقی زخمی شدند.
سایت خبری ‘ الاتجاه’ وابسته به گروه مقاومت اسلامی ‘کتائب حزب الله’ نیز امروز اعلام کرد که تروریست های داعش در صدد دست زدن به حمله ای گسترده ای در غرب شهر سامرا هستند.
این سایت خبری به نقل از منابع امنیتی عراق آورده است که تشکیلات تروریستی داعش هم اکنون در حال جمع آوری نیرو و خودروهای زرهی و ماشین آلات جنگی خود در منطقه ‘البعاج’ در غرب سامراست و برای دست زدن به یک حمله نظامی گسترده آماده می شود.
این گزارش در حالی منتشر شده که روز چهارشنبه نیروهای تروریستی داعش در منطقه ‘الجزیره’ در غرب سامرا در معرض یک حمله غافلگیرانه خمپاره ای و کاتیوشایی نیروهای مشترک مردمی و ارتش عراق قرار گرفته ویکی ازمهمترین سرکردگان داعش در این منطقه به همراه 16 تن دیگر به قتل رسیدند.
منابع امنیتی به سایت خبری ‘الغدیر’ وابسته به سازمان بدر امروز گفتند که براثر حمله کاتیوشا و خمپاره به یکی از مخفیگاه های داعش در روستای ‘البوعلی’ در غرب سامرا ، ‘ابوطلحه القطری ‘ یکی از سردکردگان داعش به همراه 16 تن دیگر به قتل رسیدند.
تشکیلات نیروهای داوطلب مردمی امروز با انتشار بیانیه ای که در اختیار ایرنا در بغداد قرارگرفت، خبر قتل ابوطلحه القطری را تایید کرد.
این درحالیست که منابع امنیتی فاش ساختند که در حمله گسترده دیگر عناصر داعش در شمال سامرا دستکم 10 عنصر داعشی به قتل رسیدند.
سایت خبری ‘شفق نیوز’ امروز به نقل از منابع امنیتی عراق نوشت که نیروهای تروریستی داعش حمله گسترده ای را به منطقه ‘الحویش’ در شمال سامرا تدارک دیدند که با مقابله شدید نیروهای مشترک مردمی و ارتش عراق مواجه شده و 10 تن از عناصر آنها به قتل رسید و تعدادی از خودروها و ماشین آلات آنها منهدم شد.
براساس این گزارش، تروریست های داعش با پیش انداختن سه انتحاری و سپس پشتیبانی سه خودرو بمبگذاری شده به نیروهای عراقی مستقر در الحویش حمله بردند اما با هوشیاری نیروهای عراقی، این حمله ناکام ماند و عناصر داعشی کشته و ماشین آلات آنها منهدم شد.
برخی گزارش های غیر موثق نیز در روز چهارشنبه از وقوع حمله گسترده تروریست های داعش در منطقه ‘ثرثار’ در غرب سامرا خبر دادند و گزارش ها از کشته شدن 60 تن از نیروهای عراقی و اسارت 25 تن دیگر از این نیروها به دست تروریست های داعش حکایت داشت.
این خبر هنوز به تایید منابع رسمی عراق از جمله وزارت دفاع عراق یا تشکیلات داوطلب مردمی نرسیده است. با اینحال برخی شبکه های تلویزیونی نزدیک به گروه های الحشد الشعبی، در روز چهارشنبه از شهادت تعدادی از این نیروها در مناطق عملیاتی خبر دادند.
حملات بی نتیجه تروریست های داعش که به امید بازپس گرفتن مواضع از دست داده در شمال صلاح الدین و شمال و غرب سامرا صورت می گیرد در حالیست که گزارش ها از گشوده شدن جبهه جدید جنگی علیه تروریست های داعش در استان الانبار خبر می دهد.
منابع خبری امروز اعلام کردند که فرماندهی عملیات ‘الجزیره’ در استان الانبار بالغ بر 28 مین دستی و 5 منزل بمبگذاری شده را در منطقه ‘البغدادیه’ در غرب شهر رمادی مرکز استان الانبار منفجر کردند.
منابع رسانه ای پاکسازی این مناطق را از مین و مواد منفجره، به منزله زمینه سازی برای انجام عملیات جدید علیه تروریست های داعش در این استان دانستند.
گزارش ها حاکیست که عملیات اخیر نیروهای مشترک مردمی و نظامیان عراق در شمال صلاح الدین و بازپس گرفتن شهرستان و پالایشگاه بیجی ، به شدت روحیه تروریست های داعش را در هم شکسته و داعش درصدد دستیابی به پیروزهای محدود برای بالابردن روحیه عناصر خود است.
گزارش ها حاکی است که نیروهای مشترک مردمی ونظامی عراق بعد از آزاد سازی بیجی و منطقه ‘مکحول’ در شمال صلاح الدین اکنون در حال آماده شدن برای آزاد سازی شهرستان ‘شرقاط’ آخرین منطقه در صلاح الدین از تصرف داعش هستند.
خاورم *4*1770*1859

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.