حملات موشکی یمن به پایگاه های عربستان در جیزان و نجران

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی یمن (سبأ)، یک منبع نظامی روز چهارشنبه گفت که یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی چند فروند موشک به پایگاه های القرن، قائم زبید و جنوب الکبری و قریه سودانه شلکیک کرد.
نیروهای یمنی همچنین پایگاه های “المصفق» و “الرمضه» را هدف حملات توپخانه ای قرار دادند که در پی آن، سربازان سعودی با خودروهای نظامی از این پایگاه ها گریختند.
یگان موشکی ارتش همچنین پایگاه “شرق الحماق» را با چند فروند موشک پیشرفته “گراد» هدف حمله قرار داد که به زخمی شدن شماری از نگهبانان این پایگاه انجامید.
عربستان با حمله به فقیرترین کشورعربی منطقه می خواهد عبد ربه منصور هادی رییس جمهوری فراری و مستعفی را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن نیروهای مقاومت مردمی که امنیت شهرهای یمن را در اختیار دارند، جلوگیری کند.
متجاوزان در این مدت پیوسته غیر نظامیان را هدف قرار داده اند و تنها در یک مورد با حمله به یک مجلس عروسی 131غیر نظامی یمنی را به قتل رساندند.
عربستان و 9 کشور عربی دیگر به جز عمان با حمایت آمریکا از ششم فروردین، حملات هوایی، دریایی و زمینی را علیه نیروهای مقاومت مردمی یمن آغاز کرده اند و تاکنون بیشتر تاسیسات زیربنایی، خدماتی، بیمارستان ها، مدارس و منازل مردم این کشور را بمباران کرده اند.
در اثر این حملات تاکنون حدود 22هزار نفر از جمله زنان وکودکان کشته یا مجروح شده اند.
شبد**1480** 3404

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.