حل مشکلات زیرساختی اولویت کاری دستگاه قضایی استان البرز است

به گزارش ایرنا، احمد فاضلیان روز چهارشنبه در دیدار هیئت اعزامی قوه قضائیه به استان البرز با اشاره به اینکه از زمان انتصاب به ریاست دادگستری استان، پیگیری حل مشکلات زیرساختی در اولویت کاری قرار داشته است، اظهار داشت: دادگستری استان البرز محرومترین دادگستری کشور است و میزان این محرومیت با هیچ یک از استان های کشور قابل قیاس نیست.
وی با تبیین شرایط زیرساختی حاکم بر استان البرز، افزود: اکنون کل فضای اداری موجود دادگستری استان البرز 28 هزار متر مربع است و کمبودی نزدیک به 60 هزار مربع را تجربه می کنیم که با در نظر گرفتن برنامه سوم توسعه قوه قضائیه کمبود فضای جدی در استان داریم و این موجب شده شرایط نامناسبی برای فعالیت همکاران و خدمت رسانی به مردم فراهم شود.
عالی ترین مقام قضایی استان گفت: با وجود اینکه 4-5 سال از استان شدن البرز می گذرد، استان فاقد ساختمان دادگستری کل است و حوزه ریاست و محاکم تجدیدنظر در ساختمان دادگستری کرج مستقر شده اند و میهمان این مجموعه هستند.
وی افزود: با مساعدت هایی که اخیرا از ناحیه معاونت محترم راهبردی و مالی و پشتیبانی شده این امیدواری ایجاد شده تا دو سال آینده بخش زیادی از مشکلات برطرف شود.
فاضلیان با اشاره به بافت و پراکندگی شهری کرج، اظهار داشت: پراکندگی شهرک ها و مناطق به شکل جزیره ای مشکلات زیادی را برای فعالیت دادگستری ایجاد می کند و هم اکنون نیاز به احداث مجتمع های قضایی جداگانه برای هر یک از این مناطق به شدت احساس می شود ولی شرایط هنوز مهیا نیست.
لازم به ذکر است هیئت اعزامی معاونت راهبردی قوه قضائیه ماموریت دارد عملکرد مشکلات و کمبودهای دادگستری کل استان البرز را دقیقا بررسی کند و با بازدید از مناطق مختلف استان گزارش مکتوب از نیازمندی ها را تهیه و در اختیار قوه قضائیه قرار دهد.ک/2
7417/1535

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.