حضور تبلیغی طلاب در مجامع عمومی افزایش یابد

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت‌الله مرتضی مقتدایی در جمع طلاب مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س) شهر جویبار استان مازندران با تأکید بر تبلیغ و حضور طلاب در مجامع عمومی گفت: یکی از برنامه‌های تبلیغی طلاب باید حضور در جمع عامه مردم باشد تا با پند و موعظه، فضای معنوی در شهر ایجاد کنند.

وی با اشاره به مسأله مشاوره در حوزه‌های علمیه بیان کرد: باید تدابیری اندیشیده شود تا نیروهای متخصص در امر مشاوره تربیت شده و این‌ افراد بتوانند با آموزش‌ها و مهارت‌های خود سبک زندگی دینی را به مردم جامعه بیاموزند.

دبیر شورای سیاستگذاری حوزه‌های علمیه خواهران کشور خطاب به طلاب تصریح کرد: شما باید با جدیت درس بخوانید و ارزش مسیر طلبگی را بدانید.

آیت‌الله مقتدایی با تأکید بر الگوگیری از معارف اهل بیت(ع) و سیره بزرگان دین در زندگی اجتماعی عنوان کرد: طلاب باید علوم اهل بیت(ع) را فرا گرفته و در فضای خانواده‌شان به کار گیرند. بدانند به هر میزان علم‌شان افزایش می‌یابد، باید تواضع‌شان نیز نسبت به خانواده، همسر و فرزند بیشتر شود.

وی یادآور شد: رعایت قوانین اسلامی در اداره خانه و خانواده سبب سعادت فرد می‌شود.

دبیر شورای سیاستگذاری حوزه‌های علمیه خواهران اذعان کرد: طلاب به برکت علم و توان خود می‌توانند دیگران را هدایت کنند. در روایات آمده: “در قیامت مقام شفاعت به عالم داده می‌شود.»

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.