حسنین هیکل حمایت قطر ومصر از رژیم صهیونیستی را محکوم کرد

به گزارش پایگاه خبری سام پرس، حسنین هیکل اقدام شرم آمیز قطر ومصر در حمایت از رژیم جنایتکار صهیونیستی برای پیوستن به یک سازمان بین المللی را بزگترین چالش پیش روی کشورهای عربی وپرش غیر منتظره از همه اصول ملی وعربی دانست.
نویسنده مشهور مصری در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی توییتر گفت: رای مثبت مصر در سازمان ملل به نفع رژیم صهیونیستی تایید این مطلب است که گزینه های مقامات مصری به نفع مردم فلسطین نیست بلکه به نفع کمپ دیوید است وعلی رغم سازشکاری های این کشور در سازمان ملل موضع نماینده مصر در دادن رای مثبت به رژیم صهیونیستی نه تنها شرم آور است بلکه نشان دهنده یاس شکست پذیری کامل در مبارزه با رژیم صهیونیستی است.
شبکه های اجتماعی حمایت قطر ومصر از دشمن امنیت ملی اعراب را که همچنان به کشتار ونسل کشی مردم فلسطین وتخریب زیرساخت های آنها را با وحشیگیری ودر سایه سکوت مجامع بین المللی ادامه می دهد محکوم کردند.
بیشتر سیاستمداران ودیپلمات ها حمایت قطر ومصر از رژیم صهیونیستی را خیانت وابتذال خواندند.
گروه کشورهای عربی در سازمان ملل ضمن دادن رای منفی در خصوص پیوستن رژیم صهیونیستی به کمیته استفاده از فضای خارجی برای اهداف صلح آمیز این سازمان، به دلیل عدم اطمینان به نیت های صلح آمیز این رژیم در زمینه فضای خارجی وعدم شفافیت فعالیت های فضایی آن وبه سبب فعالیت های هسته ای رژیم صهیونیستی برای اهداف نظامی با پیوستن این رژیم به هریک از توافق نامه های بین المللی ذی ربط مخالفت کردند.
کمیته استفاده صلح آمیز از فضای خارجی سازمان ملل در سال 1959 تاسیس وتعداد اعضای آن 84 کشور می باشد که از گروههای منطقه ای انتخاب می شوند ومسئولیت کشف واستفاده از فضای خارجی به نفع بشریت ودر زمینه های صلح، امنیت وتوسعه را به عهده دارد.
طی چندین روز گذشته و از آغاز انتفاضه سوم ، رژیم صهیونیستی 73 تن از فلسطینیان را شهید و بیش از 2 هزار تن از آنان را زخمی کرده است.

خاورم** 1453**1566

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.