حریق در بازارچه البسه و کیف و کفش مشهد اطفاء شد

به گزارش خبرنگار مهر، مقارن ساعت ۲۲ شامگاه شنبه با زبانه کشیدن شعله‌های آتش و دود سیاه دریکی از بازارچه‌های عرضه البسه و کیف و کفش واقع در خیابان طبرسی جنوبی مشهد مقدس شهروندان و ساکنان این منطقه از سامانه ۱۲۵ برای امدادرسانی طلب کمک کردند.

حریق در انبار کیف و کفش واقع در طبقه همکف این بازارچه که موجب اشتعال کالاهای میانه راهروها و همچنین مغازه‌های مجاور شده بود به‌سرعت در حال گسترش و سرایت به سایر نقاط این بازارچه بود که با حضور به‌موقع آتش‌نشانان شعله‌های سرکش آتش مهار شد.

افسرنگهبان سازمان آتش‌نشانی شهر مشهد در تشریح جزئیات این حادثه بیان کرد: مقارن ساعت ۲۲ شب گذشته آتش‌سوزی در یک بازارچه کیف، کفش و البسه در خیابان طبرسی جنوبی به سازمان آتش‌نشانی اطلاع داده شد که بلافاصله با توجه به گستردگی آتش و حساسیت حادثه آتش‌نشانان ایستگاه‌های دو و ۲۴ به همراه پنج دستگاه خودروی اطفای حریق به محل اعزام شدند.

علیرضا معلم گفت: پس از حضور آتش‌نشانان در محل مشخص شد یک دربند مغازه به مساحت تقریبی ۱۲ متر با کاربری انبار کفش در طبقه همکف این بازارچه شعله‌ور شده است.

وی ادامه داد: به دلیل سرایت آتش به دو مغازه مجاور و شعله‌ور شدن اجناس موجود در میانه راهروها دود ناشی از آتش طبقه همکف را کامل فراگرفته بود که سرعت عمل آتش‌نشانان در مهار آتش و تخلیه دود مانع از سرایت آن به طبقات فوقانی بازارچه شد.

وی بابیان اینکه تعداد۲۰ آتش‌نشان در عملیاتی نفس‌گیر موفق به مهار این آتش‌سوزی شدند ادامه داد: خوشبختانه این حادثه تلفات جانی در برنداشت و تنها منجر به خسارات مالی فراوان شد.

۴۲۴۸ تماس تلفنی با سامانه ۱۲۵ مشهد برقرار شد

مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد نیز گفت: طی ۴۸ ساعته گذشته ۴ هزار و ۲۴۸ تماس تلفنی با سامانه ۱۲۵ برقرارشده که ۴۰ مورد آن به عملیات انجامیده است.

حسین خاکپور بیان کرد: از میان ۴۰ عملیاتی که آتش‌نشانان برای آن اعزام‌شده‌اند ۱۷ مورد حریق، ۱۸ مورد نجات و پنج مورد پیشگیری از حریق بوده است.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.