حذف ذوالقدری و اسبقی از تورنمنت تکواندوی قزاقستان

به گزارش ایرنا، این مسابقات از یکشنبه به میزبانی شهر آلماتی آغاز شد و امروز تکواندوکاران اوزان منهای 63 و منهای 68 کیلوگرم مبارزات خود را پیگیری کردند. از تیم ایران، بهنام اسبقی و فرزاد ذوالقدری در وزن چهارم نمایندگان کشورمان بودند.
در وزن منهای 68 کیلوگرم، فرزاد ذوالقدری در گام نخست با حساب 14 بر 4 دیاس یرنالو از قزاقستان را شکست داد و در ادامه با حساب 12 بر 6 مغلوب احمد بوقاش از اردن شد تا وداع زود هنگامی داشته باشد.
در همین وزن، بهنام اسبقی ابتدا با نتیجه 22 بر 7 دیگر هوگوپوش قزاقستان را مغلوب کرد اما در این مبارزه نماینده قزاقستان که پیش از این در رشته بوکس فعالیت می کرده است بارها از ضربات خطا استفاده کرد و در نهایت موجب شکستگی بینی بهنام اسبقی قهرمان سال 2013 جهان شد.
وی در دومین مبارزه در راند طلایی مبارزه را به حریف روسیه ای واگذار کرد تا حذف شود.
بهنام اسبقی که پس از هفت ماه مصدومیت به تیم ملی بازگشته است در چند رقابت اخیر، عملکرد بسیار ضعیفی داشته تا سهمیه وزن چهارم تیم ملی تکواندوی ایران برای حضور در المپیک را به خطر بیاندازد.
روز گذشته، آرمین هادی پور موفق به کسب مدال طلای وزن منهای 54 کیلوگرم این مسابقات شد.
فردا سه شنبه، امید عمیدی آخرین نمانیده تیم ملی تکواندوی ایران خواهد بود.
در این رقابت ها، به دارندگان مدال طلا 10 امتیاز، نقره 6 و برنز 3.6 امتیاز در راستای افزایش امتیازات رنکینگ تکواندوکاران برای کسب سهمیه بازی های المپیک 2016 تعلق خواهد گرفت.
ورزشی**3783**1379

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.