حجم معاملات هفتگی بازار اول فرابورس 78 درصد افزایش یافت

به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، هفته پایانی مهرماه با تغییر مالکیت 569 میلیون برگه بهادار به ارزش سه هزار و 466 میلیارد ریال در بازار فرابورس ایران به پایان رسید که نشانگر رشد 13 درصدی حجم و 36 درصدی ارزش معاملات نسبت به هفته قبل از آن بود.
نگاهی به بازارهای فرابورس، طی هفته گذشته حکایت از آن دارد که در بازار اول 97 میلیون ورقه بهادار به ارزش 354 میلیارد ریال و در بازار دوم 311 میلیون ورقه بهادار به ارزش 856 میلیارد ریال خرید و فروش شد که این وضعیت در مقایسه با هفته سوم مهرماه، نمایانگر افزایش 78 درصدی حجم و 129 درصدی ارزش معاملات در بازار اول و نیز افزایش 12 درصدی حجم و 26 درصدی ارزش معاملات در بازار دوم فرابورس ایران است.
همچنین، حجم معاملات هفتگی در بازار پایه چهار درصد افت و ارزش معاملات 2 درصد افزایش یافت که در مجموع 143 میلیون ورقه بهادار به ارزش 237 میلیارد ریال در این بازار مورد معامله قرار گرفت.
این در حالی است که در بازار ابزارهای نوین مالی، 18 میلیون ورقه بهادار با ارزشی معادل 2 هزار و 19 میلیارد ریال داد و ستد شد که نشان دهنده افت 19 درصدی حجم و رشد 37 درصدی ارزش معاملات در مقایسه با هفته قبل از آن بود.
علاوه بر این، اوراق مشارکت شهرداری قم از 29 مهرماه برای تأمین بخشی از منابع مالی طرح قطار شهری قم در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران معاملاتی شد.
بر اساس این گزارش، ارزش بازار فرابورس ایران در پایان پنج روز معاملاتی منتهی به 29 مهر نیز با رشد محدود 788 هزار و 146 میلیارد ریال رقم خورد و آیفکس هم با نشان دادن عدد 702 واحد، رشد یک واحدی را در قیاس با چهارشنبه گذشته تجربه کرد.
در معاملات هفته سی و یکم امسال، گروه فرآورده های نفتی با سهم 17 درصدی در صدر صنایع پیشرو ایستاد، گروه محصولات شیمیایی با سهم 15 درصدی در رده دوم و بانک ها با سهم 14 درصدی از معاملات در رده سوم قرار گرفتند.
اقتصام (2)1070**1776

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.