حاکمان کم تجربه آل سعود حکم اعدام شیخ نمر را لغو کنند

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از مرکز خبر حوزه، در این بیانیه آمده است: اعلام خبر تایید حکم روحانی برجسته شیعه عربستانی شیخ نمر باقر النمر، خشم مسلمانان جهان و بالاخص شیعیان را بر انگیخت؛ صدور این حکم سیاسی در حالی صورت می گیرد که جهان امروز شاهد تحولات مهم منطقه در پرتو بیداری اسلامی است.
در ادامه بیانیه آمده است: این اقدام نسنجیده و مغرضانه حاکمان سر سپرده عربستان در سرکوب شیعیان مظلوم آن سامان و دستگیری و اعدام رهبران آن در حالی صورت می گیرد که هنوز زخم مصیبت کشتار هزاران حاجی مسلمان در فاجعه سرزمین منا و حوادث حج امسال التیام نیافته است.
در این بیانیه تصریح شده است: به یقین این حرکت ناجوانمردانه که در سایه سکوت مجامع مدعی حقوق بشری انجام می شود، برخاسته از ناکامی های دشمنان اسلام در کشورهای اسلامی و پیروزی های پی در پی مسلمانان در کشورهای یمن، سوریه، لبنان و عراق بوده و نوید بخش زوال قریب الوقوع گروه های تکفیری و در راس آنان گروه سیاه دل داعش است.
مرکز مدیریت حوزه های علمیه در این بیانیه با محکومیت صدور حکم ننگین اعدام این روحانی فعال و مبارز شیعه عربستانی، از شیعیان مظلوم آن کشور و دیگر نقاط جهان می خواهد تا با تمسک به سیره ائمه هدی علیهم السلام خاصه حضرت سید الشهدا (ع) مقاومت و اتحاد خود را حفظ نموده و مثل همیشه ایادی استکبار را نا امید کنند.
دادگاه های عالی و تجدید نظر عربستان روز شنبه گذشته حکم اعدام شیخ نمر عالم برجسته شیعیان این کشور را تایید کردند.
محمد نمر برادر شیخ نمر در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی نوشت: دادگاه های عالی و تجدید نظر عربستان، حکم اعدام شیخ نمر را تایید کردند.
وی افزود: حکم مذکور برای امضای نهایی و اجرای آن به وزارت کشور و دیوان پادشاهی سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان ارجاع داده شده است.
برادر شیخ نمر با ظالمانه خواندن این حکم، خواستار آزادی وی شد.
این حکم در حالی تایید می شود که محافل مردمی عربستان اعتراضات گسترده ای به صدور اعدام در حق شیخ نمر کردند و سازمان عفو بین الملل و سازمان های حقوقی خواستار آزادی این روحانی شیعه عربستانی شدند.
شیخ نمر که برجسته ترین زندانی سیاسی عربستان به شمار می رود، در 23 مهر 1393 به اتهامات واهی ایجاد آشوب در کشور و محاربه، به اعدام با شمشیر در انظار عمومی محکوم شد.
این حکم با محکومیت گسترده بین المللی رو به رو شده است.
بر اساس این گزارش، اعتراض های شیعیان عربستان علیه حکومت این کشور از سال 2011 آغاز شد و شیخ نمر در سال 2012 به دلیل تایید این اعتراض های مسالمت آمیز بازداشت شد.ک/1
1175 /1042

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.