حادثه‌ای در آسانسورهای لرستان گزارش نشد/ بهبود روند استانداردسازی

مرضیه قنبریان در گفتگو با خبرنگار مهر در رابطه با استاندارد سازی آسانسورها و حوادث رخ داده در این حوزه اظهار داشت: خوشبختانه در سالجاری هیچ حادثه ای در رابطه با آسانسور در استان نداشته و موردی در این رابطه گزارش نشده است.

وی با بیان اینكه موضوع نصب آسانسور در شورای مسكن استان نیز مطرح شده است، تصریح كرد: استاندار لرستان و مدیر كل راه و شهرسازی نیز عقیده دارند كه آسانسورها در مسكن های مهر و سایر ساختمان ها باید استاندارد سازی شود.

مدیركل استاندارد استان لرستان با اشاره به اینكه اكثر ساختمان های مسكن مهر گواهی استاندارد آسانسور نداشتند، گفت: از اردیبهشت ماه سالجاری خوشبختانه اقدام برای دریافت گواهی استاندارد آسانسور آغاز شده و بسیاری از افراد برای دریافت این گواهی اقدام كرده اند.

قنبریان با بیان اینكه دریافت گواهی استاندارد آسانسور از طریق سامانه الكترونیكی صورت می گیرد، تصریح كرد: افراد با مراجعه به این سامانه در خواست خود را ثبت كرده و سپس این درخواست به شركت های بازرسی ارجاع و استاندارد آنها تایید یا رد می شود.

وی با تاكید بر اینكه خوشبختانه وضعیت آسانسورها نسبت به سال های قبل خیلی بهتر شده است، افزود: شهرداری ها نیز صدور پایان كار ساختمان ها را منوط به دریافت گواهی استاندارد كرده اند كه این امر در استاندارد سازی آسانسورها بسیار موثر بوده است.

مدیركل استاندارد استان لرستان با اشاره به اینكه سه شركت بازرسی آسانسور در لرستان فعالیت می كنند، گفت: یک شركت در شهرستان بروجرد مستقر است و دو شركت دیگر نمایندگی در استان دارند.

قنبریان افزود: از وضعیت رعایت استانداردها در آسانسورها نسبت به سالهای گذشته رضایت داریم.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.