جهل و نادانی منشا آسیب های اجتماعی و فرهنگی است

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمد حسینی شاهرودی روز سه شنبه در همایش ائمه جمعه و جماعات استان کردستان در سنندج با اشاره به اینکه سوادآموزی مقدمه علم آموزی است و برای کسب علم باید مقدمه خواندن و نوشتن را فراگرفت، بر ترویج و تشویق افراد جامعه به امر سوادآموزی تاکید کرد.
وی جهل و نادانی را منشا همه بدبختی ها و آسیب های اجتماعی و فرهنگی دانست و سواد آموزی و افزایش سطح تحصیلات را تنها راه نجات جامعه از گمراهی و معضلات جامعه بیان کرد.
وی بر فراهم کردن بسترها توسعه سوادآموزی و آموزش در جامعه تاکید کرد و گفت: برای ارتقای شاخص های علمی و آموزشی باید از شیوه های مختلف بهره گرفت.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان اظهارکرد: در دین مبین اسلام به علم و دانش و فراگیری علم تاکید فراوان شده است.
حجت الاسلام حسینی شاهرودی تبلیغ و ترویج سوادآموزی را از وظایف روحانیون برشمرد و گفت: روحانیون باید افزون بر آموزش، تزکیه و تذهیب نفس را نیز به سوادآموزان آموزش دهند.
وی با اشاره به اینکه مقوله علم آموزی و دانایی در جامعه اسلامی از اهمیت ویژه ای برخوردار است گفت: آموزش و فراگیری علوم از وظایف مسلمانان است.
وی به رشد تکنولوژی و گسترش وسایل ارتباطی اشاره کرد و گفت: گسترش وسایل ارتباطی می تواند تهدیدی برای جامعه اسلامی باشد.
وی با بیان اینکه دشمنان ایران اسلامی با ترفندهای مختلف درصدد ایجاد موانع بر سر پیشرفت و توسعه کشور هستند گفت: با وجود این موانع و محدودیت ها رشد علمی ایران 13 برابر متوسط جهانی است.
حجت الاسلام حسینی شاهرودی افزود: اکثر کشورهای جهان از انرژی هسته ای در جهت ساخت بمب هسته ای استفاده می کنند در حالی که ایران درصدد استفاده صلح آمیز هسته ای در زمینه درمانی و پزشکی است.
وی آموزش و سواد آموزی را یکی از دستورات دین اسلام دانست و بر فراهم کردن بسترهای رشد و توسعه سوادآموزی در کشور تاکید کرد.
او به نقش مهم و تاثیرگذار روحانیون در عمل به دستورات اسلام اشاره کرد و گفت: امید است ایران باید به جایی برسد بتواند در صدور علم به جهان پیشتار باشد.
شاخص بی سوادی در سطح کشور 15 درصد است اما این شاخص در استان کردستان 21 درصد است.
استان کردستان از نظر سواد اموزی 6.5 درصد با شاخص کشوری فاصله دارد.ک/2
7352/1904

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.