جهاد اسلامی: دستاوردهای انتفاضه قدس همه را غافلگیر خواهد کرد

خالد البطش در گفت وگو با خبرگزاری “فلسطین الیوم» افزود: انتفاضه قدس در گام نخست دستاوردهای بزرگی داشت که یکی از آنها پایان دادن به اندیشه صهیونیست ها مبنی بر پایتخت ابدی بودن قدس برای آنها بود.
وی اضافه کرد: بر اساس نظرسنجی مرکز پژوهش های صهیونیستی، 72 درصد صهیونیست ها خواستار خروج کامل اسرائیل از قدس هستند و این بهترین دلیل برای درهم شکستن و پایان رویای پایتختی قدس برای اسرائیل است.
البطش بیان کرد: دومین دستاورد این انتفاضه، پایان دادن به طرح های آشتی و سازش است؛ زیرا با آغاز آن، همه کسانی که تلاش داشتند یک راه حل را به ملت فلسطین تحمیل کنند، اعتراف کردند که نمی توانند این ملت را مجبور به پذیرش راه حلی کنند که حق فلسطینیان را نادیده می گیرد.
وی، سومین دستاورد انتفاضه قدس را بر هم زدن امنیت فردی و دسته جمعی غاصبان صهیونیست دانست و افزود: نشانه های مختلفی مشاهده می شود که نشان دهنده فروپاشی امنیتی اسرائیل است.
البطش گفت: ملت فلسطین در واکنش به غفلت امت عربی و اسلامی از قدس، مسجد الاقصی و فلسطین دست به این انتفاضه زد.
این رهبر جهاد اسلامی افزود: این انتفاضه دستاوردهای دیگری نیز خواهد داشت و انتظار می رود در صورتی که یک سال ادامه یابد، به اشغال کرانه باختری نیز مانند اشغال غزه پایان خواهد داد.
البطش اضافه کرد: یکی از مهمترین دستاوردهای این انتفاضه، اتحاد گروه های فلسطینی بویژه جهاد اسلامی و حماس است و این انتفاضه نعمتی بود که خداوند برای اتحاد ملت و عبور از اختلاف ها بر ما ارزانی داشت.
وی در پاسخ به سؤالی درباره چگونگی امکان تداوم این انتفاضه گفت: این انتفاضه ابتدا با اتحاد فلسطینیان و سپس با مشارکت همه گروه های فلسطینی که برخی از آن ها هنوز در ورود به این انتفاضه تردید دارند و از دور آن را حمایت می کنند، تداوم می یابد.
شبک**6116**1504

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.