جمع آوری و تصفیه فاضلاب به شهرداری اردبیل واگذار شود

علیرضا سلیمانی در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: در حال حاضر این مسئولیت از طریق شرکت آبفای شهری اجرا می شود؛ در حالی که شهرداری می تواند بر اجرای بهینه آن نظارت کند.

عضو شورای اسلامی شهر اردبیل از جمله صدمات زیست محیطی زندگی شهری را نبود مدیریت جامع و یکپارچه شهری دانست و تاکید کرد: نبود مدیریت جامع مشکلاتی را از جمله در موضوع فاضلاب به دنبال داشته است.

وی با بیان اینکه اردبیل در تحقق مولفه های شهرنشینی چندان موفق نبوده است، متذکر شد: تا زمانی که مدیریت یکپارجه شهری در شهرداری ها شکل نگرفته است بسیاری از مشکلات فعلی از جمله در زیست محیط شهرها پابرجا خواهد بود.

سلیمانی از جمله راهکارهای حفظ محیط زیست و بهداشت شهری را واگذاری مسئولیت پسماند و فاضلاب به شهرداری ها دانست و تاکید کرد: مسئولان اجرایی نسبت به این مهم تدبیر و چاره اندیشی کنند.

وی ارتقا و بهبود کیفی شاخصه های زیست محیطی را از عوامل ارتقا معنوی شهر دانست و تصریح کرد: در شهرهای توسعه یافته توجه ویژه ای به این منظور شده و نسبت به ارتقا معنوی و نه صرفا مادی شهر تلاش می شود.

رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای اسلامی شهر اردبیل معتقد است تا زمانی که ارتقا مادی شهر بر ارتقا معنوی استوار نباشد پابرجا نخواهد بود و نباید وظیفه شهرداری و شورا را صرفا در مسائل عمرانی و فضاهای شهری محدود کرد.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.