جام جم گزارش می دهد: امنیت کارت های بانکی زیر سوال

این روزنامه با درج عنوان معمای شاه روایت بیطرفانه تاریخ، نوشت: چند روز دیگر باید صبر کرد تا دسترنج محمدرضا ورزی و همکارانش را دید و رصد کرد، در قالب سریال “معمای شاه». تا به امروز نزدیک به 2700 دقیقه از آن فیلمبرداری شده است و آن گونه که ورزی می گوید چند ماه دیگر هم باید صرف تصویربرداری سکانس های باقیمانده این مجموعه شود. تاکنون از ورزی سریال هایی از جمله تبریز در مه، سال های مشروطه، کیمیاگر، پدرخوانده و عمارت فرنگی از ورزی در تلویزیون پخش شده است. معمای شاه یکی از مجموعه های نمایشی فاخر و عظیم رسانه ملی در سال های اخیر است که نگاه ویژه به زندگی شخصی و سیاسی دومین و آخرین پادشاه سلسله پهلوی دارد.
صیادی طلاق در پایتخت، از دیگر عنوان های روزنامه جام جم است، در این مطلب می خوانیم: لحظه ای عاشق، لحظه ای فارغ؛ این حکایت نسلی است که ازدواج را به پرتگاهی رسانده است که از هر 2.8 ازدواج یکی به دره طلاق می افتد. این آمار شش ماهه اول سال استان تهران است که سازمان ثبت احوال کشور منتشر کرده و براساس آن می توان گفت دیگر کلانشهرهای کشور نیز شرایط مشابهی دارد، زیرا به طور کلی در کشور طلاق در نیمه اول امسال 9.3 درصد رشد داشته است. در این بین اما انگشت اتهام را نمی توان فقط به سوی جوانانی گرفت که در لحظه از عاشقی به فارغی می رسند؛ بلکه باید نظام آموزشی و حمایتی کشور را نیز در جایگاه متهم نشاند، زیرا کمتر زوج جوانی را می توان یافت که پیش از ازدواج برای شروع زندگی زناشویی آموزش دیده و به آمادگی مناسبی رسیده باشند.
این روزنامه با انتخاب عنوان رمز گشایی از حضور مستشاری ایران در سوریه، می نویسد: سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه با بیان این که مستشاران نظامی جمهوری اسلامی ایران در چهار سطح راهبردی، عملیاتی، تاکتیکی، فنی و امدادی در سوریه حضور فعال دارند، گفت: امنیت ملی ایران و سوریه به هم گره خورده است و اگر ایران از سوریه دفاع نکند به ناچار باید در جاهای دیگری با دشمنان درگیر شود.
روزنامه جام جم با انتخاب عنوان ورود غیرقانونی روزانه 1700مهاجر به کشور، آورد: عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور در مراسم گرامیداشت روز آمار و برنامه ریزی گفت: روزانه 2000 تبعه افغانی به عنوان مهاجر غیرمجاز به کشورشان بازگردانده می شوند، در حالی که روزانه1500 تا 1700 مهاجر غیرقانونی از مرزها می گذرند و پا به خاک ایران می گذارند.
این روزنامه یادداشت های “حکایت زمستان و زغال!» و “ریشه های ماجراجویی های عربستان» را به ترتیب به قلم “پیمان جبلی معاون خبر صدا و سیما» و “حاکم قاسمی دانشیار دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره)» اختصاص داد.
“بهداد سلیمی از جام جهانی بازماند»، “بازار ترجمه “تاپ» می شود»، “دعوای دبیر فدراسیون و کی روش علنی شد»، “سایه خشکسالی بر سر زندگی» و “بلوتوث سیاه عامل قتل مرد جوان» از دیگر عناوین صفحه نخست روزنامه جام جم است. همچنین این روزنامه ویژه نامه امروز را با عنوان “تپش» منتشر کرد.
*گروه اطلاع رسانی
پژوهشم**9370**9131

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.