روز از نو

با 09124269310 تماس بگیرید

ثبت 83 میلیمتر باران در شیرآباد گلستان

محمود محمد قلی پور عصر دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کمترین میزان بارش ثبت شده در ایستگاه های باران سنجی استان در این مدت به منطقه ‘گلیچه’ واقع در حوزه شهرستان گمیشان تعلق دارد.
به گفته وی آمار میزان بارش باران ثبت شده در ایستگاه های باران سنجی استان از عصر جمعه تا صبح امروز (دوشنبه) است.
وی اضافه کرد: در مناطق مینودشت، رامیان، آزادشهر، گالیکش، علی آباد کتول، کلاله، کردکوی، گرگان، بندرگز، گنبدکاووس، آق قلا، مراوه تپه، بندرترکمن، اینچه برون و داشلی برون، گمیشان نیز در سه روز گذشته به ترتیب 81- 72- 70 – 69- 53-53- 48- 46- 37-33- 27- 25- 19،4- 10،5- 8- 7 میلیمتر بارش باران ثبت شده است.
قلی پور افزود: همچنین در این مدت 5 سانتیمتر برف در روستای وامنان آزادشهر و دو سانتیمتر نیز در هر یک از مناطق کوهستانی درازنو شهرستان کردکوی و خوش ییلاق شهرستان آزادشهر باریده است.
شیرآباد خان ببین از توابع شهرستان رامیان واقع در شرق استان گلستان است.

* بیشترین بارش سال زراعی جاری با 130 میلیمتر در مینودشت
محمدقلی پور گفت: بیشترین بارش باران ثبت شده در استان در سال زراعی جاری (از ابتدای مهر94 تاکنون) در شهرستان مینودشت با 130 میلیمتر بوده است که نسبت به سال قبل 133 درصد افزایش دارد.
وی افزود: در سال زراعی جاری در مجموع در نواحی غرب و ساحلی استان بارش باران کاهش داشته، اما در بقیه مناطق بارندگی قابل ملاحظه ای در ایستگاه های باران سنجی ثبت شده است.
استان گلستان در سال های اخیر بدلیل کاهش نزولات جوی با چالش کمبود آب و خشکسالی در حوزه تامین آب شرب و بخش کشاورزی مواجه شده و بارش های مهر و آبان امسال نوید بخش کاهش مشکلات این بخش و رونق دوباره کشاورزی این استان است.

* وضعیت جوی گلستان
وی در خصوص آخرین وضعیت جوی استان نیز از ادامه بارش پراکنده برف در مناطق کوهستانی و ارتفاعات خبر داد و گفت: برای روز سه شنبه نیز هوایی ابری همراه با ریزش ملایم و پراکنده باران پیش بینی می شود.
هوای گرگان مرکز استان هم اینک ابری و دما ده درجه سانتیگراد می باشد.
طبق اعلام هواشناسی گلستان وضعیت جوی استان از روز چهارشنبه هفته جاری مجددا ناپایدار خواهد شد.
6204/1648/1772

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.

Copyright © 2019 روز از نو