تکمیل کارخانه نورد فولادکاران ابهر نیازمند 300میلیارد ریال اعتبار است

مصطفی باقر زاده در حاشیه بازدید معاونان وزیر صنعت، معدن و تجارت و اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از این واحد صنعتی و درگفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه در این واحد فولادهای آلیاژی و الکترودهای جوشکاری تولید خواهد شد افزود: ظرفیت تولید این کارخانه 400 هزار تن در سال است که این میزان در برخی واحدهای صنعتی کشور بالای 600 هزار تن در سال است.
وی ابراز امیدواری کرد، با تامین اعتبارات باقی مانده مورد نیاز فاز اول کارخانه نورد فولاد کاران ابهر در ایام دهه فجر امسال به بهره برداری برسد.
باقر زاده افزود: با گازرسانی به شهرک صنعتی افق ابهر مشکلات واحدهای مستقر در این شهرک به مراتب کاهش خواهد یافت.
مدیر عامل کارخانه نورد فولاد کاران افق ابهر خاطرنشان کرد: در صورت تامین اعتبارات و فراهم شدن شرایط و امکانات لازم این آمادگی وجود دارد که فاز دوم پروژه نیز اجرا شود.
وی خاطرنشان کرد: تخصص و تعهد لازمه تولید بوده و مجوزهایی برای فعالیت صنایع باید بر اساس رعایت مولفه های فوق صادر شود.
ولی الله ایمانی، فرماندار ابهر نیز با بیان اینکه با افتتاح فازهای دیگر این کارخانه 90 درصد مفتول مورد نیاز کشور تامین خواهد شد، ادامه داد: تحقق این مهم به لحاظ اقتصادی توسعه این شهرستان و استان را به دنبال خواهد داشت.
به گفته این مسئول این کارخانه نیازهای کارخانه الکترو میکا این شهرستان را نیز رفع خواهد کرد.
وی اشتغالزایی کارخانه نورد فولاد کاران ابهر و الکترو میک را در مجموع 900 نفر ذکر کرد.
در کارخانه الکترومیکا 80 درصد سیم جوش مورد نیاز کشور تولید می شود.
شرکت تولیدی الکترود میکا در ناحیه صنعتی نورین واقع شده است و در زمینه صنایع مفتولی، فعالیت خود را از سال 1379 در زمینه تولید و عرضه انواع الکترودهای روکش دار برای جوشکاری دستی با نام الکترو میکا درمنطقه صنعتی نورین، واقع در شهرستان ابهر از توابع استان زنجان آغاز کرده و هم اکنون یکی از تامین کنندگان بزرگ انواع الکترودهای جوشکاری در داخل کشور است.
شهرستان ابهر با 100 هزار نفر جمعیت در 75 کیلومتری شرق مرکز استان زنجان واقع شده است.
6085/7320/1352

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.