تولید نفت به چهار میلیون بشکه می رسد/ هیچ شرکت خارجی بدون شریک داخلی وارد عرصه نمی شود

بیژن نامدار زنگنه عصر چهارشنبه در حاشیه آئین بهره برداری از سه طرح نفتی در مناطق نفتخیز جنوب در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا افزود: از فردای روزی که تحریم ها برداشته شود می توانیم 500 هزار بشکه بیشتر هم صادر کنیم.
وی در ارزیابی حضور شرکت های خارجی در قراردادهای نفتی که قرار است هفتم و هشتم آذر رونمایی شوند نیز اظهار کرد: تاکنون بسیاری از شرکت ها استقبال نشان داده اند تا ببینیم که در عمل چگونه می شود.
وزیر نفت گفت: تعدادی از شرکت های معتبر اروپایی علاقه خود را نشان داده اند و صحبت ها برای حضور در قراردادهای نفتی خیلی جدی است.
وی در عین حال افزود: در خصوص اکتشاف میادین نفتی هم باب آن گذاشته شده که شاهد حضور شرکت های خارجی باشیم و این جزو خواسته های ماست.

* نفت، مهمترین بخش تحریم ها
وزیر نفت همچنین در جمع خبرنگاران گفت: در آستانه رفع تحریم ها هستیم که مهمترین بخش آن به صنعت نفت برمی گردد.
وی افزود: در خصوص واحدهای نمک زدایی و بهره برداری برنامه گذاشته ایم که زمان اجرا را کوتاه کنیم و سهم مهندسی و ساخت داخل و انتقال فناوری را در قسمت های پیچیده بالا ببریم تا در چند سال خود صاحب فناوری در این زمینه ها شویم.

* هیچ شرکت خارجی بدون شریک داخلی وارد عرصه نمی شود
نامدار زنگنه همچنین افزود: در طرح های آتی در بالادستی نفت هم با طراحی جدید در شکل و نمونه جدید قراردادها، هیچ شرکت خارجی بدون شریک داخلی وارد عرصه نمی شود، بناست با این کار شرکت ها قوی شده و انتقال فناوری صورت گیرد.
سه طرح نفتی روز چهارشنبه با حضور بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در مناطق نفتخیز جنوب به بهره برداری رسید.
این سه طرح شامل واحد بهره برداری و نمکزدایی 75 هزار بشکه ای میدان منصوری، کارخانه نمک زدایی میدان لب سفید و واحد بهره برداری و نمک زدایی هفت شهیدان مسجدسلیمان است.
برای اجرای این طرح ها در مجموع دو هزار و 414میلیارد و 145میلیون ریال از محل اعتبارات وزارت نفت هزینه شده است.
امروز همچنین مرکز خدمات درمانی ‘آب تیمور’ به طور ویدئوکنفرانس به بهره برداری رسید.
این مرکز در مساحت 400 مترمربع و 180 مترمربع زیربنا ساخته شده است که در آن یک پزشک و 200 نیروی خدماتی فعالیت می کنند.
شبد/ 6084/6065/ 3404

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.