توضیحات انتظامی درباره اجاره‌بهای غرفه‌های نمایشگاه مطبوعات

به گزارش خبرنگار مهر، حسین انتظامی معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات، صبح امروز دوشنبه ۱۱ آبان در جریان نشست خبری این نمایشگاه که در دفتر کار وی در معاونت مطبوعاتی برگزار شد، در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر اعلام کرد: عددی که از محل اجاره بهای غرفه‌ها از ۶۰۰ رسانه استقرار یافته در ۵۷۶ غرفه نمایشگاه بیست و یکم اخذ شده، حدود ۶۰۰ میلیون تومان است.

انتظامی افزود: بیلان مالی نمایشگاه شامل درآمدها و هزینه‌ها دو هفته بعد از اتمام نمایشگاه مطبوعات منتشر خواهد شد که طبیعتا اجاره‌بهای مصلی بخشی از این هزینه‌هاست که پرداخت خواهد شد.

وی در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار مهر مبنی بر اینکه ثبت‌نام الکترونیک رسانه‌ها برای حضور در نمایشگاه مطبوعات به رغم مزایایش، معایبی هم دارد که از جمله آنها رقابت غیرضروری رسانه‌ها برای تیک‌زدن آیکُن مربوط به ثبت‌نام در سامانه نمایشگاه است، گفت: این شیوه، پیشنهاد شورای سیاستگذاری نمایشگاه مطبوعات بوده که ۵ تشکل مطبوعاتی به همراه نماینده معاونت مطبوعاتی در آن حضور دارند، اگر چه این ایراد شما وارد است، اما به نظر می‌رسد در حال حاضر انجام فرآیند الکترونیک برای ثبت‌نام رسانه‌ها در نمایشگاه مطبوعات بهترین شیوه باشد و این مسیر به عدالت نزدیکتر است.

معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد تصریح کرد: البته همکاران من در ستاد اجرایی نمایشگاه مطبوعات با توجه به اینکه پیش‌بینی می‌کردند که میزان مراجعه به سایت نمایشگاه در ساعات آغازین ثبت‌نام زیاد باشد، سرورهای مربوطه را تا حد امکان تقویت کردند که سامانه از جهت فنی با مشکلی مواجه نشود.

رئیس نمایشگاه مطبوعات همچنین در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار مهر در مورد وضعیت حضور نمایندگان رسانه‌های خارجی دارای دفتر رسمی فعالیت در کشور در نمایشگاه بیست و یکم گفت: اداره کل رسانه‌های خارجی وزارت ارشاد، غرفه‌ای را برای رسانه‌های خارجی مقیم در کشور در نمایشگاه مطبوعات برپا کرده‌اند که در این محل چند فعالیت انجام می‌شود. اول اینکه مثل سال گذشته نمایندگان برخی از این رسانه‌های خارجی در نشست‌هایی به معرفی رسانه‌های متبوع خود خواهند پرداخت که همین مورد در تعامل و آشنایی رسانه‌های داخلی و خارجی اثرگذار خواهد بود.

انتظامی ادامه داد: دوم اینکه ما امسال چند مهمان خارجی هم در نمایشگاه مطبوعات خواهیم داشت که به محض قطعی شدن حضورشان، اطلاع‌رسانی لازم در مورد آنها برای رسانه‌های داخلی انجام خواهد شد. حضور رسانه‌های خارجی ضمن اینکه می‌تواند تجربه آنها را در خصوص کار رسانه‌ای به رسانه‌های داخلی منتقل کند، زمینه تعامل نزدیکتر و بیشتر آنها با مطبوعات داخلی را فراهم خواهد کرد.

مشروح نشست خبری بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات و اظهارات انتظامی پیرامون این رویداد و همچنین برخی موارد دیگر در حوزه مطبوعات متعاقبا منتشر خواهد شد.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.