توسعه میدان نفتی مشترک «چنگوله» با سرمایه‌گذاری شرکت روسی

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام، محمدرضا مروارید در دیدار با رئیس شرکت زاروبژ نفت روسیه در خصوص توسعه سرمایه گذاری دیدار و گفتگو کرد.

وی اظهار داشت: استان ایلام به عنوان سومین منبع نفتی و دومین منابع گازی ایران دارای قابلیت ها و پتانسیل های عظیمی در حوزه نفت و گاز کشور است که در صورت جذب سرمایه گذار زمینه توسعه همکاری های دو جانبه فراهم می آید.

وی افزود: وجود منابع غنی انرژی و سهولت دسترسی به بازارهای غرب آسیا و کشورهای حاشیه خلیج فارس از عواملی است که استان را در کانون توجهات اقتصادی شرکت های بزرگ قرار داده و همواره جایگاه ایلام را در عرصه بین المللی با اهمیت جلوه می دهد.

محمدرضا مروارید، استان ایلام را استانی بکر و ویژه با قابلیت های منحصر به فرد خواند و بیان کرد: همه شرایط لازم اعم از امینت، توجیه اقتصادی و سودآوری برای سرمایه گذاری در استان فراهم است.

وی در پایان تصریح کرد: توسعه میدان نفتی چنگوله به عنوان اولین اولویت آنها مورد توجه قرار گرفت که در آینده ای نزدیک هیئتی از روسیه به منظور بررسی ظرفیت های نفت و گاز استان به ایلام سفر می کنند.

استاندار ایلام و نیکولای برونیچ در پایان با انعقاد تفاهم نامه ای بر توسعه همکاری های دو جانبه تاکید کردند.

توسعه میادین نفت و گاز استان، سرمایه گذاری در ساخت پالایشگاه نفت، گاز و پتروشیمی از موضوعاتی بود که در این نشست مطرح و بر انجام آنها تاکید شد.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.