تلاش همدان در برپایی برنامه‌های بین‌المللی مثال‌زدنی است

به گزارش خبرنگار مهر، محمد ناصر نیک بخت پیش از ظهر سه شنبه درستاد برگزاری همایش بین المللی “میرسیدعلی همدانی» با بیان اینکه بزرگداشت “میرسیدعلی همدانی» بزرگداشت مردی است که برای اسلام تلاش کرده، اظهار داشت: مقدمات برگزاری همایش انجام و درصد قابل توجهی مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شده است.

استاندار همدان با اشاره به اینکه دست اندرکاران همایش برای بزرگداشت این مرد بزرگ و عظمت شهر عالم خیز همدان تلاش کرده اند، افزود: نتیجه و حاصل کار در زمانی که تا برگزاری کنگره “میرسیدعلی همدانی» باقی مانده مشخص می شود بنابراین مسئولان ستاد باید کارها را بررسی کنند تا برنامه ها بدون کم و کاست و بی عیب و نقص برگزار شود.

نیک بخت با تاکید بر اینکه استان همدان همواره در برپایی همایش ها و مناسبت ها و مراسم سنگ تمام گذاشته است، عنوان داشت: استان های دیگر همواره تلاش مردم همدان را در برگزاری برنامه ها مثال می زنند و همدان را الگوی خود در برپایی مراسم قرارمی دهند.

وی با بیان اینکه مردم همدان برای اعتقاداتشان ارزش زیادی قائل هستند، افزود: استقبال مردم همدان از شهدای گمنام و شهید همدانی و سایر شهدا و شرکت گسترده مردم در مراسم تشییع شهدا و یا مراسم استقبال از رئیس جمهور از جمله نمونه های حضور مردم همدان در برنامه ها است.

استاندار همدان با اشاره به اینکه مردم همدان در هر زمینه ای حضور خود را به خوبی نشان می دهند، اظهار داشت: توجه مردم همدان به “میرسیدعلی همدانی» جای تقدیر و تشکر دارد.

نیک بخت به نقش صدا و سیما به عنوان رسانه ملی و بین المللی و منطقه ای و نقش سایر رسانه ها در پوشش همایش “میرسیدعلی همدانی» تاکید کرد و گفت: فراهم شدن زمینه لازم برای برگزاری مراسم و همایش های مختلف و بزرگداشت مشاهیر به برکت وجود امنیت و اقتدار خدشه ناپذیر ایران است.

همایش “میرسیدعلی همدانی» ۲۰ و ۲۱ آبان ماه در همدان برگزار می شود

وی با اشاره به اینکه هدف از برگزاری همایش “میرسیدعلی همدانی» معرفی شخصیت و کارهای وی است، بیان کرد: همایش “میرسیدعلی همدانی» ۲۰ و ۲۱ آبان ماه برگزار می شود که روز دوم از حیث ارائه مقالات مهمتر است.

استاندار همدان خواستار پوشش کامل این همایش توسط صداوسیما و رسانه ها شد و اظهار کرد: باید هماهنگی های لازم برای اسکان مهمانان انجام و این همایش بسیار پررنگ مطرح شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان نیز در این جلسه با بیان اینکه هماهنگی های لازم برای برگزاری همایش بین المللی “میرسیدعلی همدانی» انجام شده است، عنوان داشت: آئین گشایش همایش در سالن استانداری همدان و بعد از نماز مغرب و عشاء برگزار خواهد شد.

محمدابراهیم الهی تبار از سخنرانی رئیس مجلس شورای اسلامی در آئین افتتاح همایش “میرسیدعلی همدانی» خبر داد و بیان داشت: پنجشنبه ۲۱ آبان ماه نیز همایش ادامه دارد و پس از ارائه مقالات از هشت نفر برگزیده تجلیل خواهد شد.

وی از رونمایی سردیس “میرسیدعلی همدانی» در پارک بلوار ارم خبر داد و گفت: همزمان با برگزاری همایش از این سردیس رونمایی می شود.

الهی تبار برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در حاشیه برپایی همایش “میرسیدعلی همدانی» و تور گردشگری را از دیگر برنامه های جانبی همایش اعلام کرد.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.