تلاش برای تحول در بخش کشاورزی آفریقا

به گزارش خبرگزاری ‘آفریک’ ، این اقدام از جمله مصوبات همایش ‘کشاورزی و تغذیه در آفریقا’ است که چندی پیش در داکار پایتخت سنگال با حضور سران و مقامات کشورهای آفریقایی برگزار شد.
در این همایش که با تلاش های مقامات سنگال برگزار شد ، 500 تن از وزیران اقتصاد، تجارت ، کشاورزی ، روسای بانکها و شرکتها و نمایندگان سازمانهای کشاورزی و نهادهای اجتماعی حضور داشتند.
هدف از برگزاری این همایش توجه مجدد به بخش کشاورزی و تاکید بر انجام تعهدات دولتهای آفریقایی برای توسعه و ایجاد تحول در صنعت کشاورزی آفریقا اعلام شد.
‘آکینومی آدسینا’ رییس بانک توسعه آفریقا اعلام کرد، اولویت در بخش کشاورزی ایجاد امنیت غذایی در این بخش از جهان است.
وی گفت، در آفریقا زنان تعداد زیادی از کارگران در بخش کشاورزی را تشکیل می دهند و حمایت از این گروه می تواند نقش مهمی در توسعه و تحول صنعت کشاورزی داشته باشد.
‘آدسینا’ افزود: با آموزش این افراد و نیز حمایت مالی از آنان می توان تولیدات و کیفیت محصولات کشاورزی در آفریقا را افزایش داد.
رییس بانک توسعه آفریقا همچنین تاکید کرد باید صادرات اقلام کشاورزی از آفریقا متوقف شود و با اتخاذ روشهایی و با ایجاد زیرساختهای لازم مواد اولیه در کشورهای آفریقایی بازتولید گردد.
برخی کشورهای آفریقایی به بهانه بازتولید اقلام غذایی، مواد اولیه کشاورزی را به خارج از این قاره صادر می کنند. این در حالی است که این اقلام غذایی هیچگاه به آفریقا بازگردانده نمی شود و ازاین طریق آسیب جدی به امنیت غذایی این قاره وارد می گردد.
خاورم**1583 **1586

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.