تقویت پدافند غیر عامل از نگرش های مدیریتی دولت یازدهم است

به گزارش ایرنا حبیب مومیوند چهارشنبه در نشست پدافند غیر عامل در ناحیه انتظامی تویسرکان افزود: توسعه و تقویت پدافند غیر عامل به عنوان عامل بازدارنده در برابر تهدیدات متعدد داخلی و خارجی یک مقوله با اهمیت و اثر گذار است که از جایگاه ویژه ای در حفظ امنیت جوامع بشری برخوردار است.
وی بیان کرد: در بسیاری از کشورهای جهان پس از جنگ جهانی دوم مقوله بازدارندگی در برابر تهدیدات در قالب پدافند غیر عامل مورد توجه قرار گرفت و اکنون کشور ما به توسعه کمی و کیفی بیشتری در این بخش نیاز دارد.
مومیوند اضافه کرد: مجموعه دولت، نیروهای نظامی و انتظامی، اصناف مختلف و عموم مردم به فراخور شرایط خود می توانند در این زمینه اثر گذار باشند.
وی اظهار کرد: مواردی چون استحکام بخشی اصلی به بناها و سازه های ساختمانی، جانمایی درست اماکن با توجه به شرایط محیطی، تهیه و برنامه ریزی تدارکات مناسب و اقدامات مدیریتی معقول و منطقی همراه با تفکر بیشتر از مهمترین عوامل تقویت پدافند غیر عامل به شمار می روند.
مومیوند تاکید کرد: در پیش گرفتن روحیه عقلانیت و تعمیق تفکرات کاربردی می تواند موجب اثر گذاری بیشتر زیر ساخت های پدافند غیر عامل، کاهش هزینه ها و به حداقل رسیدن خسارات و آسیب ها شود.
وی خواستار گسترش کارگاه های آموزشی با محوریت پدافند غیرعامل در دستگاه های مختلف اجرایی شد و خاطرنشان کرد: جلساتی که با محوریت کاهش آسیب های وارده از سوی حوادث غیر مترقبه در جمعیت هلال احمر شهرستان تویسرکان در سال های گذشته برگزار شده باید تداوم یابد.
فرماندار تویسرکان متذکر شد: توجه به بافت های فرسوده، جانمایی برای محل استقرار اضطراری در زمان وقوع حادثه به ویژه زلزله و اندیشیدن تمهیدات لازم در روستاهای بزرگ و برخوردار از بیش از 1500 نفر جمعیت در شهرستان از مهمترین محورهای تقویت پدافند غیر عامل به شمار می روند.
وی همچنین بر تقویت قرار گاه دفاع زیست محیطی به عنوان یکی از شاخه های پدافند غیر عامل که در تمام زمینه ها و ریزترین مسائل زندگی امروز بشر تاثیر گذار است، تاکید کرد.
تویسرکان یکی از شهرستان های استان همدان واقع در 90 کیلومتری شهر همدان است.
7524/6993

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.