تقویت سازه های ساختمانی از مصادیق پدافند غیرعامل است

سید محمد عابدی روز چهارشنبه درآیین نواخته شدن زنگ پدافند غیرعامل در مدارس این شهرستان ، گفت: در مکان هایی که از سازه های مقاومی برخوردار است در مقابل هر گونه حادثه و زلزله ای مقاوم بوده و خسارات جانی و مالی ناشی از حوادث به حداقل می رسد که این امر در منطقه ما که زلزله خیز نیز هست باید بیشتر مورد توجه قرارگیرد.
وی انجام برخی از اعمال پیشگیرانه را از مصادیق پدافند غیرعامل دانست و گفت: انجام اقدامی خاص برای جلوگیری از وقوع خسارت های بعدی در جنگ ها و بلایای طبیعی نیز بسیار مهم است و حتی اگر خسارتی هم وارد شود این خسارت به حداقل خواهد رسید.
امام جمعه شهرستان اهر نیز گفت: در کنار تقویت نظامی، باید خود را از لحاظ فرهنگی و معنوی تقویت کنیم تا این عزت و عظمتی را که با پیروی از فرهنگ عاشورا و به برکت خون شهدا به دست آمده است، حفظ کنیم.
حجت الاسلام جواد حاجی زاده اظهارکرد: برای اینکه پدافند غیرعامل آثار خود را نشان دهد، باید امکانات و زیرساخت های مورد نیاز درکشور نیز از سوی مسئولان تأمین شود تا به راحتی بتوان در برابر تهدیدات مادی و معنوی دشمنان ایستادگی کرد.
7225/3071/ 1495

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.