تذکر درباره باغ در معرض تخریب در جاده کرج

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حقانی در تذکر پیش از دستور دویستمین جلسه شورای شهر، با تاکید بر اینکه بخارات بنزینی که در مراکز سوختگیری وجود دارد، مسموم کننده و آلاینده هوا هستند، تصریح کرد: این بخارات منجر به این می شود که بیش از ۶۰ هزار لیتر بنزین به صورت بخارات به هوای شهر و مناطق همجوار پمپ بنزین ها منتشر شود.

وی با اشاره به اینکه اتلاف این میزان بنزین در در طول تابستان با افزایش حرارت بیشتر می شود، ادامه داد: طرح “کها» از آنجائی مصوب شد که هدف اصلی آن ساماندهی خروج این میزان بخارات بنزین بود اما امروز در دستور کار وزارت نفت و شرکت پالایش نفت مسکوت مانده است.

وی اتلاف این میزان بنزین را هدر رفتن سرمایه های ملی دانست و گفت: وزار نفت و شرکت پالایش نفت این قابلیت را دارند که این طرح معوق مانده را به اجرا گذارند تا با توجه به فرا رسیدن فصل سرما از میزان آلایندگی بخارات بنزین بکاهند.

حقانی همچنین یکی از راهکارهای پیشنهادی کاهش آلودگی هوا را اجرای طرح پیشنهادی شهرداری lez برشمرد و افزود: این طرح منجر به جلوگیری از ورود خودروها به برخی مناطق می شود اما هنوز معوق باقی مانده است.

رئیس کمیته محیط زیست شورا با تاکید بر اینکه این طرح بسیار در زمینه کاهش آلودگی هوا کارآمد است، تصریح کرد: پلیس راهنمایی و رانندگی می گوید اجرای این طرح باید از سمت شهرداری شروع شود آنهم در شرایطی که تهران ۳هزار اتوبوس فرسوده و ۵۰۰ اتوبوس زمین گیر دارد و به نوعی بیش از ۵۰ درصد ناوگان حمل و نقل عمومی فرسوده است.

وی با تاکید بر اینکه شهرداری در تلاش است کلاس بندی های مندرج در این طرح را بازنگری کند، خاطر نشان کرد: شهرداری ساز و کار اجرای این طرح را آماده کرده و سامانه ثبت تخلف در مرز منطقه ها ی شهرداری آماده شده است. از وزارت نفت و دولت می خواهم از شهرداری که همت کرده تا از حجم آلایندگی شهر تهران کم شود، حمایت کند.

حقانی همچنین در تذکری دیگر گفت : عکس های ماهواره ای نشان می دهد در کیلومتر ۱۸ جاده کرج یک باغ ۶ هکتاری وجود دارد که روز به روز تعداد درختانش کم می شود از آقای امانی درخواست دارم از شهرداری منطقه ۲۱ بخواهد این مورد هم همچون باغ اراج به دادگاه معرفی شود.

رئیس شورای شهر تهران نیز در این رابطه تاکید کرد: طرح کاهش هنوز در شورای عالی ترافیک امضا نشده و فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی این طرح را امضا نکرده است. مشکل نیز آن است که راهنمایی و رانندگی می گوید نمی شود این طرح اجرا شود.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.