تدوین دستورالعمل نهادینه کردن ورزش باستانی و زورخانه ای در نیروی انتظامی

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار محمدرضا مقیمی در اولین جلسه هیات ورزشی پهلوانی و زورخانه ای ناجا که با حضور رئیس هیات کشتی پهلوانی و زورخانه ای ناجا، مسئولان اداره کل تربیت بدنی معاونت تربیت و آموزش ناجا، پیشکسوتان، مربیان، مرشدان و قهرمان های ورزشی ناجا برگزار شد، افزود: مقام معظم رهبری عنایت ویژه ای به ورزش های باستانی دارند.
وی تدوین دستورالعملی قابل اجرا برای نهادینه کردن این ورزش در ناجا را به دلیل داشتن پتانسیل و جذابیت های معنوی و دستیابی به زمینه های توسعه یافتگی و ارتقاء بخشی، از اهداف بلند مدت این هیات برشمرد.
مقیمی، نهادینه کردن ورزش باستانی را در بین کارکنان نیروی انتظامی هدفی دور از دسترس ندانست و گفت: این هدف امری شدنی است تا بتوانیم این عمل خیر را به عنوان باقیات صالحات در آینده به کارکنان هدیه دهیم.
رئیس هیات کشتی پهلوانی و زورخانه ای ناجا افزود: در جهت توسعه و تعالی این ورزش سالم، پاک و مقدس، باید براساس برنامه ریزی هدفمند و با پیگیری ویژه اقدام کرد تا این ورزش به شکوفایی و سرآمدی خود برسد.
وی همچنین تصریح کرد: برای نیل به این استراتژی باید ابتدا سرمایه های انسانی شامل تمام استعدادهای بالفعل و بالقوه ورزشی، مرشد، مربی، عوامل پشتیبانی و حمایت کننده های مالی، سیاسی و بالاخره فضا و مکان هایی که قابلیت گود زورخانه ای را دارند، شناسایی کرد.
رئیس هیات کشتی پهلوانی و زورخانه ای ناجا، اجرای تصمیمات در این ورزش را در قالب دو هدف کوتاه مدت و بلندمدت ارزیابی کرد و افزود: در اهداف کوتاه مدت، بدنبال حضور مقتدرانه در مسابقات نیروهای مسلح هستیم که در ماه های آینده برگزار می شود.
اجتمام(1) ** 9105 ** 1071

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.