تدبیری دیگر از دولت ، خطول انتقال نفت سبزوار تعویض شدند

مهندس قاسم عرب یارمحمدی روز یک شنبه با اعلام این خبر به ایرنا، افزود:طول خطوط تعویض شده 7هزارو740متر بوده و موجب افزایش امید مردم سبزوار در سال جاری در دریافت به هنگام فرآورده های نفتی می شود.
وی این پروژه را بزگترین پروژه نفت منطقه شمالشرق خواند و ادامه داد: این پروژه با هدف نوسازی و ایمن سازی خطوط لوله و همچنین افزایش ظرفیت انتقال نفت اجرا شد.
عرب یارمحمدی افزود:دسترسی به مسیر قبلی این خط انتقال بسیار سخت بوده و قدمت بالایی داشت که برای افزایش ایمنی ، مسیر جدیدی طراحی و اجرا شد.
مدیر شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه شمالشرق ادامه داد: در کنار اجرای این پروژه، یک خط فیبر نوری برای تسهیل در امور مخابراتی شرکت در سال های آینده پیش بینی شده است.
وی از سعه صدر مردم سبزوار و همکاری مدیران اجرایی این شهرستان برای همکاری با مجریان این طرح بزرگ قدردانی کرد.
عرب یارمحمدی همچنین گفت: در شهریور امسال سندبلاست، پوشش و خاکریزی مجدد یک هزار و300متر ازخط 22 اینچ سمنان- شاهرود توسط واحد مهندسی خوردگی این منطقه انجام شد.
وی هدف از اجرای این پروژه را تامین و تثبیت امنیت پایدار و مستمر لوله های انتقال فرآورده های نفتی در این منطقه عنوان کرد و اضافه کرد: همچنین 18 نقطه از خط لوله مذکور بدلیل خوردگی زیاد در حین اجرای پروژه تعویض ، پوشش، تعمیر و ترمیم شد.
مدیر شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه شمالشرق از رفع تعرض و آزادسازی حریم خط لوله 22 اینچ مسیر ری – شاهرود نیز خبر داد.
عرب یارمحمدی گفت: در پی گزارش خطبانان این منطقه مبنی بر فعالیت غیر قانونی و بدون مجوز یک نهاد دولتی و شروع عملیات شن ریزی برای جاده سازی در حریم خط لوله، به موقع اقدام قانونی شده و از تعرض به حریم خط لوله جلوگیری به عمل آمد.
وی همچنین از تسطیح 50کیلومتر از حریم خطوط لوله در این منطقه خبر داد و گفت: با همکاری کارکنان واحدهای تعمیرات خط، نقلیه سنگین و حراست این تسطیح در دو مسیر انجام گردید.
عرب یارمحمدی با اشاره به اینکه تسطیح حریم این مسیرها به تسریع دسترسی و تردد آسان خطبانان و گروه های تعمیراتی این منطقه کمک خواهد کرد، خاطرنشان ساخت: تسطیح حریم خط لوله 8 اینچ امام تقی- تربت حیدریه از کیلومتر یک تا 22 و حریم خط لوله 20 اینچ شاهرود- مشهد از کیلومتر 595 تا 624 حد فاصل سبزوار -نیشابور انجام شده است.
شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه شمالشرق در شاهرود وظیفه سوخت رسانی به پنج استان خراسان رضوی،خراسان شمالی،خراسان جنوبی،سمنان و گلستان را بر عهده دارد.
این منطقه 930کیلومترخط لوله دارد که282 کیلومتر خط 22اینچ ، 463کیلومتر خط 20اینچ ،110کیلومتر خط8 اینچ و46کیلومتر هم خط10اینچ است.
این منطقه ، از کیلومتر 98گرمسار تا مشهد مقدس را پوشش عملیاتی داده و سوختهای نفت گاز، نفت سفید، بنزین و بنزین جت را از مبادی تولید برای مصرف کنندگان انتقال می دهد.ک1
6167

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.