تحول در عرصه‌های مدیریت شهری مطالبه شهروندان است

به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس، داوود گودرزی رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران ضمن حضور در منطقه ۹ و شرکت در جلسه شورای معاونین و مدیران از پروژه های اولویت دار منطقه نیز بازدید بعمل آورد. 

گودرزی در جلسه شورای مدیران منطقه توجه همزمان به کالبد و روح شهر را رویکرد مدیریت شهری برشمرد و گفت: تحول در همه عرصه‌های مدیریت شهری مطالبه شهروندان است و ما در مقام مدیران شهری ملزم به رفع مطالبات مردم هستیم. 

وی در ادامه با تاکید بر طرح تحول خدمت اظهار کرد: همراهی، انسجام و همسویی نهادهای خدمت‌رسان و مدیران شهری لازمه طرح تحول خدمت است تا بتوان از همه ظرفیت ها برای خدمت رسانی به شهروندان استفاده کرد.
گودرزی افزود: ایجاد هماهنگی میان ابزارها و اهداف، طراحی راهبرد و احصاء ظرفیت‌ها پیش شرط طرح تحول خدمت است.

رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران در ادامه تصریح کرد: در عین قانون‌مداری و رعایت قواعد می‌توان از اختیارات و ظرفیت قانونی و خلاقیت مدیریتی برای حل بسیاری از معضلات و مشکلات شهری استفاده کرد.

وی ادامه داد: بسیاری از معضلات و مشکلات انباشته شده در شهر تهران نتیجه خلاء قانونی یا فقدان قوانین به‌روز است، از این رو بازنگری در قوانین و آئین نامه‌ها و اصلاح روندها یک ضرورت مهم برای تسریع خدمت رسانی به مردم است.

این مدیر ارشد شهری بخشی از طرح تحول خدمت را استفاده از همه ظرفیت‌ها عنوان کرد و گفت: ظرفیت‌های مردمی مانند انجمن‌های مردم نهاد، سرمایه بخش خصوصی و ظرفیت نهادهای حاکمیتی، قضایی، قانونی و فرهنگی باید در راهبرد مدیریتی مورد توجه قرار بگیرد، تنها در این صورت است که می‌توان انتظار حل مشکلات و معضلات انباشته شده را داشت.

رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران سرمایه انسانی را اصلی‌ترین سرمایه شهرداری تهران معرفی و عنوان کرد: توجه به دغدغه‌های معیشتی، پیشرفت شغلی، انگیزه بخشی و حفظ کرامت و منزلت کارکنان از دغدغه‌های مهم مدیریت ارشد شهری است که با جدیت به دنبال تحقق رفاه و رفع نگرانی‌های معیشتی و مالی هستیم. 

گودرزی افزود: قوانین باید در راستای حل مشکلات مردم تعریف شوند، لذا ما این آمادگی را داریم تا پیشنهادات کارشناسی و کارگشا را در حوزه های شهرسازی، اقتصادی و اجتماعی به نهادهای قانونگذار منتقل کنیم. 

رئیس سازمان بازرسی شهردار تهران ضمن تقدیر از اقدامات خلاقانه اداره روابط عمومی منطقه9 در ارائه دستاوردهای مدیریت شهری در نمایشگاه تهران 1401 خاطر نشان کرد: استفاده از فناوری‌های نوین، هوشمند و جذاب در «نمایشگاه شهرهای خواهر خوانده و مدیریت شهری تهران» اقدامی ارزنده در راستای تحقق تهران؛ کلان شهر الگوی جهان اسلام بوده که می‌بایست مورد توجه و تکریم قرار گیرد. 

گفتنی است رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران به پاس خلاقیت و ابتکار اداره روابط عمومی شهرداری منطقه9 در نمایشگاه تهران ۱۴۰۱ لوح تقدیری را به رسم یادبود و سپاس به مدیر روابط عمومی منطقه اهدا کرد.

بازدید میدانی از پروژه‌های منطقه۹ 

رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران به همراه سید محمدرحیم مرتضوی شهردار منطقه 9 و جمعی از معاونین و مدیران شهری از برخی پروژه‌های اولویت‌دار و اماکن پهنه غربی پایتخت از جمله مجتمع فرهنگی و ورزشی کوثر، پروژه سیستانیکا (بزرگترین پروژه تجمیع ریزدانه‌های غرب تهران)، عملیات اجرائی شاخه غربی یادگار امام (ره)، مجتمع نخکار، سایت پردازش، مددسرای امید، سایت بازیافت و برخی مجتمع‌های صنعتی بازدید بعمل آورد.

گودرزی در این بازدید میدانی با تاکید بر لزوم تسریع در بهره‌برداری نهایی مجتمع فرهنگی و ورزشی کوثر گفت: این پروژه علاوه بر جبران سرانه پایین اماکن ورزشی، تفریحی و فرهنگی منطقه9، می‌تواند باعث افزایش رفاه شهروندان شود.

سید محمد رحیم مرتضوی شهردار منطقه9 نیز در این بازدید میدانی توضیحاتی از آخرین وضعیت پروژه‌های مهم ارائه کرد و ضمن تشکر از اقدامات شهردار تهران، خواستار هم افزایی و حمایت بیشتر مدیران ارشد شهری برای رفع محرومیت از محلات کم برخوردار منطقه شد. 

دیدار با خانواده شهید؛ شهدا سرمایه جاودان کشور هستند

گودرزی رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران با همراهی مرتضوی شهردار منطقه9 و جمعی از مدیران شهری با حضور در منزل شهید والامقام سید هوشنگ ابوطالبی ضمن تکریم خانواده معزز این شهید بر تداوم راه، منش و سلوک شهدای ایران اسلامی تاکید کرد و گفت: با دعای خیر خانواده معزز شهدا و نیز عنایت حضرت حق و تبرک شهدای عزیز امید دارم بتوانیم بهترین و شایسته‌ترین خدمات را به شهروندان شریف ارائه دهیم. 

وی والاترین سعادت را شهادت در راه خدمت و دفاع از وطن برشمرد و افزود: شهادت سعادتی است که خداوند به خالص‌ترین بندگان و خادمان خود هدیه کرده و امید داریم سرنوشت همه ما با شهادت و سعادت مقدر شود. 

رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران شهدا را سرمایه جاودانی نظام و کشور معرفی و عنوان کرد: تکریم یادگاران شهدا و احیاء نام و یاد این عزیزان وظیفه فراموش نشدنی مدیریت شهری است و بر خود واجب می‌دانیم تا فرهنگ شهادت؛ اخلاص و جهاد را اشاعه دهیم.

انتهای پیام/ ت 24