تجمع بزرگ رهپویان حضرت زینب کبری (س) در قم

به گزارش ایرنا، در این مراسم بانوان در حالی که سربندهای لبیک یا زینب را بر پیشانی خود داشتند، شعارهای ‘مرگ بر استکبار جهانی’، ‘ هیهات من الذله’، ‘ مرگ بر آمریکا’، ‘ مرگ بر اسرائیل’، ‘ مرگ بر آل سعود’ و ‘ لبیک یا زینب’ و لبیک یا حسین(ع) سر دادند.
این بانوان همچنین پلاکاردهای’ مرگ بر آمریکا’، ‘ مرگ بر انگلیس’، مرگ بر اسرائیل’ و ‘ لبیک یا زینب’ و پرچم های سبز و مشکی لبیک یا حسین را با خود حمل می کردند.
رییس شورای فرهنگی اجتماعی زنان و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی نیر در این مراسم طی سخنانی گفت: همه ما باید زینب وار در مسیر ولایت و نظام گام برداریم و اجازه ندهیم ما از وظیفه اصلی خود که همان دفاع انقلاب، ولایت و آرمان های اسلام است دور کنند.
کبری خزعلی خاطرنشان کرد: ما الگوهای مهمی مانند آسیه، حضرت فاطمه زهرا (س) و حضرت زینب کبری(س) داریم، زمانی که حضرت علی (ع) به دلیل مصلحت هایی، شمشیر در نیام و زبان در کام داشتند حضرت فاطمه زهرا (س) همه هستی خود را برای دفاع از ولایت و احیای حقوق مردم و امر به معروف و نهی از منکر فدا کرده است.
وی خاطرنشان کرد: حضرت فاطمه زهرا(س) با سرمایه نبوی که مردم می دانستند ‘خشم او خشم خداوند و مهر او نیز مهر خداوند است’ در برابر دشمنان قیام کرده و آنها را رسوا کرد.
رییس اداره اوقاف شهرستان قم در این مراسم گفت: همه ما اینجا جمع شدیم بگوییم یا حضرت زینب (س) ، همه مرید شما هستیم چون شما مرید امام حسین(ع) وادامه دهنده راه ایشان بودید.
حجت الاسلام و المسلمین یوسف احمدی ادامه داد: زینب کبری در مکتبی پرورش یافته که پدر او حضرت علی(ع) امر به سکوت داشتند وبا وجود 25 سال خانه نشینی، سکوت کردند، ولی حضرت زهرا (س) که رسالت افشاگری داشتند با خطبه های آتشین دشمنان دین را رسوا کردند.
احمدی بیان داشت: ما در هر زمانی که قرار گرفتیم باید وظیفه خود را بشناسیم و در هر جایی که هستیم باید مطیع اهل بیت عصمت و طهارت (ع) باشیم، زینب کبری هم در مکتب حضرت فاطمه زهرا (س) و عاشورا درس آموخته بودند با خطبه های آتشین خود، دشمن را رسوا کرد.
وی ادامه داد: ما آمده ایم بگوییم، مانند حضرت زینب (س) آماده دفاع از ولایت و امام خود هستیم و اجازه نمی دهیم ولایت فقیه تنها بماند، ما همانگونه که کوفیان شرمنده شدند ،شرمنده نمی شویم و با حضرت زینب عهد می بیندیم تا ابد راه ایشان را ادامه می دهیم، همانگونه که حضرت زینب(س) امام را تنها نگذاشتند ما هم ولایت فقیه و رهبر را تنها نمی گذاریم.

* میثاق نامه بانوان قمی با حضرت زینب کبری
در پایان این مراسم میثاق نامه بانوان قمی تحت عنوان میثاق بانوان عاشورایی و رهروان زینبی قرائت و با صدای تکبیر به تایید حاضران رسید.
در این میثاق نامه آمده است: یا حضرت زینب کبری، مادران و خواهران شهدا از شما آموختند که چگونه صبر زینبی داشته باشند، آنان از شما یاد گرفتند که برای حمایت از ولایت حتی از فرزند نیز گذشت و میوه دل خود را فدای رهبر نمود، مادران شهدا از شما آموخته اند که باید صدای حقانیت شهدا را به گوش عالمیان برسانید و نگذارید خون شهدا پامال شود.
دربخش دیگری از این میثاق نامه آمده است: زنان میهمن اسلامی می دانند که بانویشان غصه حفظ حجاب دارد، شما و دیگر بانوان عاشورایی در سخت ترین شرایط، حفظ حجاب را به عنوان اصل اساسی حرکت و قیام سید الشهدا مطرح کردید و برای حفظ آن کتک خوردید، اینک ما بانوان ایران اسلامی با شما عهد می بندیم که برای حفظ حجاب تلاش کنیم و تا پایان جان حافظ فرهنگ حجاب و عفاف باشیم وهمواره با حیای زینب گونه زندگی کنیم.
در ادامه این میثاق نامه آمده است: همانگونه که شما ندای ‘هیهات من الذله’ مولای خود را شنیدید و زیر بار ظلم و ستم نرفتید حتی در سخت ترین شرایط اسارت، ذلت را نپذیرفتید و ما بانوان نیز این شعار ‘ هیهات من الذله ‘ را سر می دهیم، همانگونه که شما همیشه در طواف ولایت بودید ما نیز عهد می بندیم تا آخرین نفس، گوش به فرمان ولی زمان خود و ولایت فقیه باشیم.
در این میثاق نامه تاکید شده است: اکنون که دشمنان اسلام با تمام وجود سعی در القای تفکرات انحرافی و دور نمودن خانواده ها از سبک زندگی اسلامی دارند ما با شما عهد می بندیم که نگذاریم لحظه ای فرهنگ غلط و نامانوس غرب ما را از مسیر اهل بیت (ع) دور نموده و بنیان خانواده را به تزلزل بکشاند، ما مادران ایران اسلامی با شما عهده می بندیم تا همچون شما، فرزندان انقلابی و ولایی تربیت نماییم.

*بیانیه پایانی تجمع
دراین مراسم همچنین بیانیه ای قرائت که درآن تاکید شده است: ما بانوان قمی، در کنار مقبره شهدا با آنان پیمان ولایت و حمایت از رهبر معظم رهبری را می بندیم و با جان و دل از آن پاسداری می کنیم و عهد می بندیم در این راه از جان و مال خویش دریغ نورزیده و همواره در خط بی چون و چرای ولایت فقیه باقی بمانیم.
در قسمت دیگری ازاین بیانیه آمده است: از مسوولان و دست اندرکاران خصوصا تیم مذاکره کننده هسته ای درخواست داریم که عزت ملی را در اجرای برجام پاس داشته و دشمن ومکر او را شناخته و متناسب با اقدامات آنها عکس العملی غیرتمندانه داشته باشند، اصول 9 گانه ای که رهبر معظم انقلاب طی نامه ای به رییس جمهوری اعلام داشتند همه بدون چون و چرا عملیاتی شود.
بیانیه ادامه یافته است: قانون امر به معروف و نهی از منکر مصوب مجلس شورای اسلامی که نشان دهنده اقتدار عملی احکام اسلام است به سرعت و بدون درنظر گرفتن منافع شخصی وگروهی اجرایی شود و از مسوولان اجرایی کشور درخواست جدی داریم که وزارتخانه ها، ادارات و موسسات زیرمجموعه خود را موظف به مراعات و قوانین حجاب و عفاف بدانند.
بیانیه حاکیست: خدمت به مردم و اطاعت از فرامین ولایت دو اصل انکارناپذیر نظام است که اقتصاد مقاو متی را ضروری تر ساخته است و از دولت اعتدال توقع داریم با حساسیت جدی به آن بپردازد.
دربخش دیگری ازاین بیانیه آمده است: ما حمایت خویش را از تمامی مظلومین و مستضعفان جهان بویژه مردم یمن، سوریه و بحرین که تحت ظلم ظالمینی چون عربستان هستند را اعلام می داریم و از وزارت امور خارجه می خواهیم در برابر یاوه گویی صهیونیست های سعودی سکوت نکرده و موضع گیری قاطع و حسینی در مقابل آنها اتخاذ نمایند.
7401/ 6133/

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.