تجمع بزرگ رهروان زینبی در دماوند برگزار شد

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، در این تجمع بزرگ که در حسینیه محله چالکا و با حضور جامعه زنان و بانوان خانواده های شهدا و ایثارگران برگزار شد، حجت الاسلام ‘احمد اشرفی’ رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دماوند با اشاره به اهمیت جایگاه حضرت زینب (س) در واقعه کربلا و حماسه سازی های زنان در آن حادثه، هدف از برگزاری این آیین را تبلیغ فرهنگ حجاب و عفاف و ارتقای سطح آگاهی بانوان درمقابله با هجمه های فرهنگی دشمنان دانست.
وی خاطرنشان کرد: حضرت زینب کبری (س) از ویژگی های بارزی برخوردار بودند که یکی از صفات ایشان، صبر و روشنگری بود زیرا آن حضرت با وجود تمامی مصائب، ایفا کننده نقش مهم روشنگری و انتقال پیام کربلا بود که این نشان از عمق والای این بانوی بزرگوار دارد.
وی با اعتقاد بر اینکه حضرت زینب (س) ادامه دهنده انقلاب امام حسین (ع) بود گفت: حضرت زینب (س) پس از شهادت امام‏حسین (ع) سه وظیفه و رسالت مهم بر عهده داشت که این سه رسالت پرستاری از امام سجاد(ع) و حمایت و دفاع از جان آن حضرت در برابر تعرضات و تهاجمات دشمن، حمایت و دفاع از زنان و کودکان اهل‏بیت (ع) و پیام‏رسانی خون شهدا و آگاهی‏بخشی به‏ مسلمانان بود.
حجت الاسلام اشرفی بیان کرد: ایشان با خطبه های آتشینی که در کوفه و شام خواند یک بار دیگر مسلمانان را بیدار و افراد ظالم و خارج شده از دین را به دیگران معرفی کرد.
این مقام مسئول، بصیرت، حیا و عفت زینب کبری(س) را از دیگر شاخصه های این بانوی بزرگوار دانست و بیان کرد: امروز دشمن در تلاش است تا جایگاه عفت زینبی را در جامعه اسلامی و جهان کمرنگ و تضعیف کند و این وظیفه زنان امروز است تا با حضور موثر خود در جامعه اهداف آنان را خنثی سازند.
رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دماوند افزود: آینده نگری و دل نبستن به لذات و خواسته های دنیوی درسی است که آن حضرت به آحاد مسلمانان و بلکه همه مردم جهان داد.
حجت الاسلام اشرفی تاکید کرد: امروز باید از ایمان و اعتقاد حضرت زینب (س) به راه خدا و مسیر الهی درس بگیریم چراکه ایشان در سخت ترین شرایط تحت تاثیر فشارها و تبلیغات دشمنان قرار نگرفت.
لازم به ذکر است، اجرای مداحی و عزاداری در مصائب ام المصائب حضرت زینب (س) از دیگر برنامه های این مراسم بود.
تهرام/7246//1348

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.